Думичките за възрастни

  • 2 627
  • 57
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 206
Току що малката попивателна ме закопа с изречението "Мамо, ела, DVD-то се прецака!" Rolling Eyes На пръв поглед нищо кой знае какво, ама смешно звучи в устата на 4 г. дете таз думичка. Да, ама аз я употребявам  Wink употребявам и други, които не бих искала детето да ползва на 4 г. Например аз като карам колата честичко позлвам "Еййй, кифло!" Embarassed, баща й казва "Тъпак". Съответно тя ги употребява. Никой не псува пред нея и не употребява нецензурни думи, но има думички дето не са много за детска уста, а всеки от нас ги употребява понякога  Wink Какво правите вие? Смятате ли, че е безобидно, или?

# 1
  • Мнения: 516
Покрай една наша леля, почнах да викам на малкия "чупката". На шега. Той също я употребява, но много странно само с мен. Аз съм малко крайна по отношение а правоговора и постоянно го поправям като говори неправилно. А такива думи като "тъпак" и "глупак" съм забранила на мъжа ми да употребява. За щастие у нас не се псува.
Ами не знам. Имам приятели, които смятат, че прекалявам. Може и така да е. Във всеки случай винаги обяснявам, че "това е лоша думичка", као чуя нещо, което не искам да се ползва.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 206
Ооо, аз също поправям много!!! Примерно казва "минА ми!", веднага поправям. За щастое в нашата градина много държат на правоговора и не е "носила" изрази като "че одим" или нещо от тоя сорт. От сборната група, обаче си ги донесе Close След упорство от моя страна вече не ги употребява. Но всеки употребява думи подобни на "чупката" или "прецака се". Сега просто не се сещам за други, но със сигурност има и то не малко... Wink В нашата къща също не се псува. И аз обяснявам, ама като й направих забележка за "тъпак" и тя вика "Ми тате вика така" Rolling Eyes Пък един ден ми вика "Мамо, ти си малоумна" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ми и тоз израз го употребявам. казвам примерно "Абе тоя малоумен ли е?". Е , сега как да й направя забележка? Искам да й обясня, че някои думи ги употребяват възрастните и да не си прехапвам езика всеки път  Grinning. Освен това й казвам тия думи пред баба си да не ги употребява, че ще ни бие и двете  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 7 106
Преди няколко дни тъкмо си лягаме и виждем една голяма муха да кръжи в стаята. Гоних я половин час, но гадината няма умора Twisted Evil. Накрая успях да я цапна, като от устата ми се изплъзна едно "Мамка ти мръсна"  Blush. Дребната гледаше филмче и с нищо не показа да ме е чула, но на другия ден в парка я гледам как тъпче една буболечка и навиква : "Майка ти строшенаааа"  Laughing. Чула-недочула, но употребено на място. Стана ми конфузно, защото внимавам какво говоря пред нея, но в някои ситуации човек реагира първично.
Обикновено в такива ситуации се правя че не чувам или че не се впечатлявам от това, което съм чула от устата и, и тя забравя почти веднага.
И моя мъж се изпуска, особено като шофира, но за сега не съм я чула да повтаря "цветистите" думи. Но скоро тръгва на детска градина и не ми се мисли  ooooh!.

Иначе ми е много смешно, като използва високопарни и нетипични за едно тригодишо дете думи, като "всъшност", "естествено", "очарователна" и други подобни, дето не се сещам в момента за тях  Laughing.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако искам децата ми да не използват определени думи - изхвърлям ги от собствения си речник.
С големия мисля, че има резултат. Не употребява, поне не пред мен, нежелани думи.
На него обаче тепърва му предстои да се запознава с жаргона на улицата и тогава не знам как ще се справям. Може би като му правя забележки. Имам спомени, че майка ми много често ме поправяше, дори и сега се случва и има резултат.

# 5
  • Мнения: 516
Лиляна е права. Децата копират нашия речник. Май това е и единственото решение за малките деца. Да не ползваш и ти тези думи. Но пък детската градина и училището по- късно са си доста силен фактор. Нямам представа, как ще се справя с това.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Ох, за съжаление моя син попива всички глупости, които чува на улицата.
Преди две седмици чул съседа да псува и още повтаря "Маму дебаааа" Също обича да ми казва нЕма, а аз съвестно го поправям, че се казва няма, но той ми напомня, че Гого (едно момченце от морето) казва нЕма...
Тепам е другата думичка, която деликатно се опитвам да отстраня от речника на проговарящият си син  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 883
Аз сама съм си виновна за най-мръсната дума, която е казвала досега- прибирам се от работа и от вратата питам мъжа ми купил ли е хляб- и както винаги, не е купил, вдигам ръце и му казвам "Ще ми ядеж "гъ*а тогава", а малкото веднага пита "Мамо и аз ли ще ям г*з"?

# 8
  • Мнения: 1 640
Има в речника си само 2-3 неподходящи думи:  къш,глупак/глупости,нахална.Научи ги от мен и от детските анимационни филми,например от Бамби.Там "къш" се употребява от бухала.А "нахалница" и "нахална"  са ми устойчиви в речника-всеки път ,като се ядосам,тези са ми в устата.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Ох, това със шофирането ми е голям проблем  Rolling Eyes

Онзи ден пазарувам, а Дариа се вози в количките тип кола и крещи: "Хайде, шматкооооо..." Embarassed Embarassed Whistling
Като й направих забележка, много умно ми каза, че аз така говоря, а баша й казвал 'диот' ... Обяснявам, че не съм права и че е така, защото съм се ядосала ама...

Не се 'впрягам' толкова от такива думи...Ще ги научи така или иначе, въпроът е да разбере кога може и кога не да ги употребява.

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...въпроът е да разбере кога може и кога не да ги употребява.

И аз така си мисля.
Днес например видяхме как някакво човешко същество пресече Цариградско в частта му в Горубляне тичешком, без да се огледа и се размина на косъм с един мотоциклетист.
Обясник спокойно, че "Ето..това е човек без ум. Глупак, тъпанар и ненормален."
И го мислех, наистина.

Никога не бих и направила забележка, ако употреби която и да било дума в подобен случай.

# 11
  • Мнения: 6 029
аз пък днес бях свидетел на следното: приятелка на дъщеря ми я поправи - не се казвало готино. на мен ми се видя по-ненормално 7 годишно да учи на правоговор друго 7 годишно.

# 12
  • Мнения: 2 784
Май само "гадно" е усвоила от мен и сега като я накарам да опита нещо, което не иска свива устнички и вика:"ууу, татно". Колкото и да се опитваме да се съобразяваме, с баща и употребяваме неподходящи думи. Въпрос на време е да влязат и в нейния речник, за съжаление.

# 13
  • Мнения: 5 468
Пък един ден ми вика "Мамо, ти си малоумна"
hahaha Joy hahaha Joy
Оф... аз все й викам - "Малоумна ли си бе?" (кой знае, кой ден ще открие тези черти у мен Laughing)... а тъпака е моя думичка. Тя вече я знае и като карам колата, седи отзад и като папагал... аз мълча, тя крещи - "Тъпааак!", вика ми: "Чупка"..., което ме кара да я гледам като дребно насекомо, строго...., но ми е толкова смешно отвътре, че тя усеща това и не й пука особено.
Майка ми все ми казваше, че като имам дете, ще се видя в него като в огледало.
Ами ще ги научат тези думи, къде ще ходят, че няма да ги чуят, научат и използват? Ние като ги използваме, да не сме рецидивисти? Joy
Ох, по никое време ме развесели с тази малоумщина. Интересно ми е, как реагира ти на тази констатация очи в очи Mr. Green?

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 03:56 от Ню

# 14
  • София
  • Мнения: 13 206
Ню, аз към нея не се обръщам така, но към други хора знайни и незнайни да  Grinning

Как реагирах ли? Ми както снощи гогато ми каза хилейки се "Мамо, ти си идиот". Разговра, който се проведе беше следния

Аз: Саше ти знаеш ли, че да кажеш на някой, че е идиот е обидно! Аз направила ли съм ти нещо, че ме наричаш така?
Тя: хили се
Аз: Аз тази дума я употребявам когато съм ядосана на някой и това са думички, които възрастните понякога казват, но не са хубави като ги каже дете. Аи аз никога не те наричам така.
Тя: Ама ти ме ядоса!! Мамо, ти си идиот!

И се хили. Аз не продължих, защото каквото имах да казвам го казах и явно нещатъа за нея са игра да ме види как реагирам  Wink Между другото не бях я ядосала, просто хилейки се го изтърси  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт