Вещомани ли сте?

  • 2 381
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Сетих се за това, защото се каня да изхвърля директно една стара блуза, която подмятам насам-натам от доста време. Ако не съм докосвала нещо най-много година го изхвърлям или подарявам. Независимо какво е. Когато е претрупано някъде, направо се задушавам. Имате ли потребност да купувате  разни неща, не говоря за шопинг терапия. Някой казват, че така създават уют, вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 35 961
бях, сега почти не

# 2
  • Мнения: 1 897
Трудно се разделям с вещите си.Все си мисля,че ако изхвърля нещо още на другия ден ще ми потрябва точно то. Трупам ,трупам и чак когато натрупаното придобие застрашителни размери започва кардинално разчистване.
Вещи, които ми навяват носталгични спомени,сувенири от местата по които съм била,подаръци и снимки не изхвърлям никога.
Мисля,че съм вещоман....  newsm78

# 3
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ами вещоманка съм, но не точно в този смисъл.
Ако съм решила да хвърлям нещо, просто го хвърлям, но ми е неприятно някой да ми бърка в бюрото и по шкафовете.
Неприятно ми е също, ако някой вземе нещо мое, просто да го остави някъде, а не където е било.

# 4
  • Мнения: 525
Да. Без това да означава, че ги трупам...вещите:)

# 5
  • Мнения: 581
  Не трупам вещи, хвърлям ненужните неща. Много държа на личните си вещи и мразя да ми ги пипат.

# 6
  • Мнения: 3 447
Не, хич. Имах една-единствена любима чаша от детството ми, но тя се счупи, така че сега съм съвсем свободна  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 516
Не. Живея на тясно.  Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 1 529
Май да.Макар ,че вече по смело изхвърлям излишното или го подарявам. Чак пък "ман" едва ли... newsm78

# 9
  • Мнения: 227
Не.Дори с риск,понякога да съжалявам за нещо изхвърлено вече.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 890
   За съжаление да. Много свиквам с нещата си и знам винаги точно къде ми е всичко. 2 пъти досега са ми крали телефон, единия евтин, другия - много скъп и почти нов, и двата пъти страдах по 1 седмица... Confused

# 11
  • Мнения: 27 524
Конкретно на въпроса ти - и да, и не. Вещи като дрехи, битови, гримове и от сорта не ценя. Не, че не харесвам, но не са ми важни. Шопинг терапията не я разбирам и не ми помага, ако ми е криво. Пробвала съм. Нали всяко хубаво купено ново нещо трябва да е споделено, да се покаже, да ти е приятно с някого, така, само за мене си - не ми носи никаква радост.
Неползвани дрехи раздавам и хвърлям на поразия. И често.
Вещоман съм обаче що се касае до спомени - фигурки, сувенирчета, картички, мидички, камъчета и какво ли още не, подарено от някой или споделено с някой - пазя си ги с ревност. За такива неща съм голям вещоман, да  Heart Eyes

# 12
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Да. Най-вече съм "дрехоман". Разни "прахосъбирачки" сувенирчета се случва да изхвърля, но дрехите си не пипам. Понеже обичам много да си купувам дрехи като се понатрупат напълвам един чувал и го смотавам някъде да не ми пречи. От семейния гардероб съм оставила около 1/7 на любимия и съм заела всичко друго като не давам на никой да пипа там.

# 13
  • Мнения: 6 618
Не съм .Без проблем се разделям с неща ,които не ползвам.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 074
Не, хич. Имах една-единствена любима чаша от детството ми, но тя се счупи, така че сега съм съвсем свободна  Simple Smile
Дай съвет какво да правя с моето одеялце newsm78. Само то остана и не мога да го изхвърля hahaha Иначе по темата не съм вещоман. Щом нещо вече не ми е нужно, го изхвърлям без колебание.

Общи условия

Активация на акаунт