Бременност и ендометриозна киста 6 см. ?

  • 7 188
  • 11
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Имах чудесна първа бременност и никога не съм си мислила, че може да имам проблеми. Лятото ходих на гинекологичен преглед и всичко ми беше наред, абсолютно всичко. На Коледа си направих тест, който се оказа положителен, детето е желано. Днес бях на лекар за потвърждение. Каза, че има наличие на бременност, но и че имам киста 6 см. в диаметър в левия яйчник. Определи я като ендометриозна, а не фоликулярна, каквото и да значи това, защото не разбирам, но и тя не ми обясни. Не смея дори термина да ми каже, защото ме праща на друг лекар да прецени от тук нататък как да се процедира. Шанса бил 50 / 50. Утре съм на преглед при д- р Димитрова / ако не бъркам / от мед. център Фемина, която е специалист патологична бременност и работи това и в Майчин дом.

Ако някой преживял подобно нещо, моля да сподели, опасно ли е, до колко, как е минало при вас и т.н.
Ако знаете нещо за тази специалистка или друг добър лекар занимаващ се с това, към когото също да се обърна за консултация, моля пишете ми.

# 1
  • Мнения: 3 376
Ендометриозна киста с такива размери наистина е голяма, но до колкото знам ендометриозата не е проблем за износването на бременността, а само за за4еването. Дори напротив, бременността се води най-доброто ле4ение за ендометриоза. Имаш шансове кистата да из4езне от само себе си с напредването на бременността. Стискам палци вси4ко да остане наред!  Peace

# 2
  • Мнения: 72
Все едно чета за моята бременност. Аз също имах такава киста с подобни размери. Лежах в Патологична бременност на Тина Киркова. Кистата спря да се вижда през 4 месец. Лекарката ми каза, че изчезват от хормон, които участва при образуването на плацентата. Лекарката, която ми даде кураж и ме следи се казва д-р Рени Ковачева.

# 3
  • Мнения: 547
Здравей Иренка!Първо честита радост че ще ставаш пак майка!Ендометриозата по принцип не се диагностицира на ултразвуков преглед,а с изследване на тъкан.Тъй като ти си бременна няма как да планират оперативна намеса,но добрата новина е че именно бременността е най-доброто лекарство за ендометриозата защото ти спира цикъла,от който тя се "храни".Обикновено лечението е хормонално и/или оперативно когато пораженията са големи.Оперирана съм от ендометриозна киста и знам колко страшно звучи.Желая ти от сърце кистата да изчезне бързо и оттам нататък да караш лека и безпроблемна бременност.Успех! Hug

Пиши какво е казала д-р Димитрова.

# 4
  • Мнения: 141
Иренка не се притеснявай.Моя позната, като забременя с второто си дете и откриха голяма киста.Тя доста се притесни и отиде за второ мнение.Оказа се, че голямата киста е голямо жълто тяло.

# 5
  • Мнения: 945
Иренка, докторката, която си избрала е много добра, спасила е много бебета. Моя близка лежа два месеца с напълно отлепено сакче и силни кръвоизливи в отделението на Димитрова. Все още е бременна и даже си е вкъщи, макар че е много тежка бременността.

# 6
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Момичета, утре ще седна да напиша и за прегледа при Димитрова и за днешният ми преглед при доц. Мария Попова, от която за съжаление съм много разочарована.

# 7
  • Мнения: 148
и аз съм с киста,за която се съмняват че е ендометриозна.имам една операция на спукана киста,хистологията беше ендометриозна.преди няколко дни разбрах,че съм бременна,потвърди го и гинеколог.кистата си е там-думите и бяха :какво ти пречи кистата,най-доброто лечение е бременността.

# 8
  • Мнения: 1 951
Иренка, първо честито   bouquet

Аз също знам че вероятността кистата де изчезне по време на бремеността е голяма. Успех и дано всичко е наред!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 730
Дали е на място коментара ми, незнам, но ще си го позволя! Embarassed
Първо честита радост на забременелите. Аз също имам ендометриозна киста в левия яйчник, но не знам размера. На УЗИ-то поне доста голяма изглеждаше на фона на появяващите се фоликули. В момента съм в процедура инвитро и док каза, че нямало да пречи. Предното инвитро също я имах, то беше неуспешно, но по други (надявам се) причини. Та казано честно, искрено се надявам да не ти пречи и да изкараш най-спокойната бременност.
Успех!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 841
Здравей Иренка!Първо честита радост че ще ставаш пак майка!Ендометриозата по принцип не се диагностицира на ултразвуков преглед,а с изследване на тъкан.Тъй като ти си бременна няма как да планират оперативна намеса,но добрата новина е че именно бременността е най-доброто лекарство за ендометриозата защото ти спира цикъла,от който тя се "храни".Обикновено лечението е хормонално и/или оперативно когато пораженията са големи.Оперирана съм от ендометриозна киста и знам колко страшно звучи.Желая ти от сърце кистата да изчезне бързо и оттам нататък да караш лека и безпроблемна бременност.Успех! Hug

Пиши какво е казала д-р Димитрова.

 newsm10

# 11
  • София, България
  • Мнения: 2 222
джи джо прочетох някъде в една твоя публикация за сироп от лукчета, орехи и индрише, моля те дай точната рецепта!!!!

много благодаря!!!

Извинявам се за оф топика!

Общи условия

Активация на акаунт