Разделно хранене - част 19

  • 9 383
  • 326
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 724
Момичета ,доста набъбна темата, затова си позволих да пусна нова  Hug.
Надявам се Ками да не се сърди Hug.
 Основното при РХ:Нормална жизнена дейност клетките осъществяват в алкална среда,т.е. съотношението между киселинообразуващите и алкалообразуващите храни трябва да е 20:80 или казано на кратко: на 100 г месо се падат 400 г зеленчуци .

Има вредни храни, които изобщо не се препоръчват. Те са: бялата захар и захарните изделия,солта (колкото по-малко, толкова по-добре), кафето и всичко,което съдържа кофеин, газираните напитки (особено вредни при децата).

Храни,които да избягваме са:
Рафинирана захар, консерви (всички видове), свинско месо (и производните му), оцет и сол, мазнини за пържене и паниране (по-добре топено масло), газирани напитки, кондензирано мляко, черен чай.

Храни,които да употребяваме самостоятелно:

На първо място са плодовете, които трябва да се консумират минимум 20-30 мин преди белтъчна, скорбялна храна, или 2-4 часа след нея.!!!!!!!!!!
Може да се ядат след салати от пресни зеленчуци.
Не трябва да се приемат непосредствено след хранене, защото ферментират и затормозват смилането на приетата храна.
Плодовете могат да се комбинират помежду си, а киселите такива могат да се добавят в малки количества в прясно и кисело мляко, скорбялни храни.
Лошата комбинация е :сладки плодове със скорбяла, соя и фъстъци;месо, прясно и кисело мляко, гъби; кисели плодове със скорбялни и бобови храни.
Добри комбинации са: сладки и кисели плодове; кисели плодове с ядки, семена,сирене,маслини.  Интересно е,че динята трябва да се приема самостоятелно, така че забравете вкусната комбинация "диня със сирене"

Киселото мляко също трябва да се приема самостоятелно, защото е трудносмилаемо и за усвояването му на организма са нужни 3-4 часа.
Добра комбинация с него са:
-зеленчуци без скорбяла или с ниско съдържание(моркови, краставици, зеле, домати, тиквички, коприва, праз,киселец,чушки, спанак,зелен фасул), маслини и гъби;
-прясно мляко
-плодове, богати на захари: банан, презрели плодове, сушени плодове
Проблематични комбинации с кисело мляко са: ядки,семена, зърнени храни, сирене;
Лоша комбинация с кисело мляко:
Месо и риба; картофи и бобови зеленчуци (съдържащи скорбяла);хляб и тестени изделия, сладкиши;

Прясно мляко:
Свареното такова трябва да се приема самостоятелно!!!!!!!!
Трудносмилаемо е и следващото хранене е добре да бъде поне след 2 часа.
Добра комбинация с прясно мляко:кисело мляко, гъби, кисели плодове
Проблематично: зеленчуци, сладки плодове, сметана, яйца
Лошо: месо и риба; скорбялни зеленчуци; хляб и тестени изделия; захар и мед; маслини, ядки, семена и зърнени храни; сирене.

Бобови растения:трябва да се консумират самостоятелно и никога в комбинация с белтъчини и скорбялни храни!!!!!!!!!!!
Може да се комбинират със зеленчукови салати (без картофи, ориз,грах,т.е.скорбяла).
Не трябва да се консумират с месо (боб с наденица не върви)Важно също вечер да не ядете бобови храни,защото са трудносмилаеми.

Месо:
Добра комбинация е месо с:
-салата от сурови безскорбялни зеленчуци;
-готвено месо с лук, праз,морков, чушки, зелен боб, зеле и други безскорбялни зеленчуци;
Лошо се съчетава месото с:
-салата от боб,леща,грах,картофи
-готвено месо със стар боб,леща,грах, картофи, ориз,брашно,зърнени храни;
-сирене,кашкавал, яйца, кисело мляко
С две думи, забравете за пиле с ориз (картофи),риба с картофена салата, сърми, пълнени чушки с кайма и ориз, закуска хем & егс, и т.н . Laughing

Хляб и тестени изделия:
Употребяват се самостоятелно или с мазнини.
Добра комбинация е:
-хляб с намазано краве масло (забележете,че маргаринът никъде не се споменава; той е нещо изкуствено и се смила трудно)
-хляб с гъби, маслини, жълтък;
-хляб със сурови или варени безскорбялни зеленчуци
-хляб с ГОТВЕНО ястие от скорбялни зеленчуци
Добре е да се избягва хляб с боб; хляб с картофена салата, защото много се завишава нивото на въглехидратите.

Необходимите и препоръчителни интервали след хранене са както следва:
- след плодове- 30мин;
- след зеленчуци- 30мин до 1ч,
- зеле, моркови, ряпа- 2.5- 3ч;
- хляб, тестени изделия, ядки- 2-3ч;
- варива/ боб, леща, жито, царевица/- 3-4 ч;
- месо- 4-6ч;
- риба- 2-3 ч;
- млечни/ пр. мляко- 1ч;
- кис. мляко- 2-3ч;
- сирене, кашкавал-3ч/;
- мазна храна- 5ч;
- течности- напускат веднага стомаха;

Една примерна табличка:


За разделното хранене в Интернет-няколко полезни линка от Дими  Wink

Разделно хранене-какво трябва да знаем за него
Разделно хранене-съвместими храни
Разделно хранене
Рецепти
РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ
Диети- разделно хранене
Разделно хранене
Антистресова диета с разделно хранене
Преглед на тема -разделно хранене
Разделно хранене- в кухнята
Разделно хранене

Старата тема

РАЗДЕЛНАТА ГОТВАРСКА КНИГА
Разделно хранeне-рецепти/1/
Разделно хранене-рецепти/2/

Успех в РХ на всички  Hug
 
   

# 1
# 2
  • Мнения: 533
Eй мъ на  Mr. Green Прясно, прясно първа хехе  Crazy Пожелавам с новата темичка, с новата година, МНОГО НОВИ РАДОСТИ за разделните дами  Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 4 073
И аз се записвам.

# 4
  • Мнения: 1 227
Я бързичко и аз в новата тема - да си я изпишем с голяма компания и много усмивки.
Алекс,    bouquet за темата

# 5
  • Мнения: 2 950
Здравейте и много благодаря за топлото посрещане!  newsm53

Мартеа, естествено, че се сещам коя си!  Hug Ти май имаше проблеми с коленете - как си сега? newsm78 Аз не ходя на танци поради видими причини. Групата се разпадна за лятото за почивка и така си остана  Weary Като цяло се чака Ицо да наеме зала някъде и да звънне да започнем отново, но като гледам той много се бави и някои от момичетата се ориентираха към други танци. Цвети, Стела и другата Деси ходят в 11-то училище и за сега са много доволни. Аз смятам след някой друг месец да се присъединя към тях, ако до тогава Ицо не направи нищо по въпроса.  newsm68 newsm68

Момичета, радвам се, че слабеете и то стабилно. И на мен в началото ми е трудно, докато свикна с комбинациите. Аз си направих и Вега тест. А там препоръките се основават на РХ. Предполагам, че комбинацията от двете ще доведе до здравословно отслабване.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
Честита Нова Година на всички Hug

Ние се завърнахме вчера.Прекарахме страхотно.

Целувки на всички Heart Eyes
Ще пиша повече някой друг ден Wink

Алекс,благодаря ти за новата тема Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 227
...Предполагам, че комбинацията от двете ще доведе до здравословно отслабване.
Деси, плюс тичането около дечицата, няма начин да не стане Simple Smile Hug
Ками, време беше да се появиш, липсваше ни Hug

# 8
  • Мнения: 2 950
Мади, от твоите уста в божите уши!  Joy

# 9
  • Мнения: 1 986
   Здравейте всички Hug
   ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!!МНОГО ЗДРАВЕ,КЪСМЕТ,ЛЮБОВ И УСПЕХИ ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ВИ!!! Hug Hug Hug
   Ние се завърнахме вчера от Турция-Истанбул е невероятен град,малко е да се опише с две думи-препоръчвам горещо на всеки да го посети PeaceПо-късно ще пусна и снимки Wink
   Не съм изчела още всичко,така че сега ще се позанимая с тази приятна дейност Wink,и пак ще пиша Peace
   Целувки на всички Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 533
Софи, Ками, добре сте ни дошли, милички Hug Hug Hug Затъжихме се хехе
Софи, разказвай, че ще подарявам такава екскурзия на милото, ама все ми се струва, че не е подходящо сега Thinking Ти какво би ме посъветвала  Hug Харесах на Бохемия офертата, за две нощувки, с екскурзовод, поне на Метеора прекарахме страхотно с тях Mr. Green Чакам с нетърпение разказ в снимки  Hug
Деси, ще бъдеш най-здравословно и забавно отслабналата мама хехе  Hug
Алексче, Голямо Благодаря за новата темичка  Hug  bouquet

# 11
  • Мнения: 8
здравейте момичета Grinning
аз имам още едно въпросче относно таблицата. Нали има 3 комбинации добра, лоша и проблемна. Това поблемна какво ще рече, да не го правя ли, смисъл да си хапвам само от тези който са в зелено?

# 12
  • Мнения: 1 986
  Сладунче,на мен страшно ми хареса в Истанбул/като цяло,все към Турция ме влече Laughing/-забележителен град,невероятна смесица между Европа и Ориента.На отиване спряхме в Одрин,за да разгледаме джамията "Селимие" и българската църква "СВ.Георги";пристигнахме късно вечерта в Истанбул,и пропуснахме предвидения в програмата рибен ресторант WinkНа следващия ден,с турски екскурзовод,обиколихме Синята джамия,Св.София,Долмабахче,Топкапъ/по-късно ще пусна снимки,още не съм ги качила в нет-а Peace/,а вечерта-на ориенталския ресторант LaughingНовогодишния ден беше на "волна програма"-разходихме се из Капалъ чаршъ,из централната част на града,до рибния пазар....Вечерта не беше нищо особено-организацията на туристическата агенция куцаше Confused,и за доста хора нямаше места,та им се скапа,естествено,вечерта ConfusedВ целия ресторант бяхме само българи/аз имах други очаквания-че ще бъдем от различни държави/,бяха поканили някаква бълг.певица и цяла вечер се лееше люта чалга ConfusedТурците са добри домакини и се стараеха да се чувстваме добре Peace
  Но ако ще ходите на тази екскурзия,ви препоръчвам да е през пролетта или есента-непрекъснатия тънък ветрец прави по-неприятна разходката през зимата,а лятото разбрах че е голяма жега Rolling Eyes
   Ох,София ме дърпа и не ме оставя да си допиша
   ако мога ще се включа пак
   целувки Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 724
Е, ако знаех ,че Ками ще се върне днес, нямаше да бързам. Laughing
Искаше ми се да я оформя по -добре, но ме извикаха спешно и малко я претупах.
Много се радвам ,че почти се събрахме ,а и с новите попълнения се заформя страхотна банда Peace.
Софи , Ками, много ни липсвахте  Hug,чакаме снимки  Wink.
Маднес, проблемната комбинация трябва да я избягваш, но от време на време и в малки количества- може.
Имате специални поздрави от Мина  bouquet.
Тя е болничка, но ще се оправи, нали сега върлува грип ...
Каза ,че яде разделно - от различни чинии и в различни стаи  hahaha.
Сладунче ,ей така да си първа във всичко Hug
Лека и спокойна вечер на всички Hug Hug Hug Hug Hug Hug.

# 14
  • Мнения: 1 227
Софи, липсваше ни, но като ти чета разказите за тази Турция, направо сериозно се замислям дали да не отскочим дотам през пролетта  Hug
Чакам разкази в картинки от всички, които се разхождаха по празниците Wink
Алексче, предай на онзи тайфун с нежното име Мина да се оправя бързо. Няма се дава на някакъв си грип я /не е в неин стил Wink/  и да се разписва тук  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт