Защитава ли ме законът от луд съсед?

  • 9 507
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 505
Здравейте!
Искам да попитам юристите тук имам ли правно основание да подам жалби срещу съсед, който по мое мнение е луд?
Става въпрос за следното- човекът живее срещу нас в къща, която е без прозорци, постоянно носи чували с боклуци, които изсипва из целия двор и от които се носи невероятна смрад. Съжителства с 10 кучета, които са затворени на втория етаж и лаят денонощно, а той ги храни като им хвърля храна от долу. А когато някое куче умре, то остава в къщата или в двора му. Този човек се разхожда полугол, пикае от терасата на тротоара и се изхожда на уличното платно пред къщата.
Еденственото нещо, което общината прави е да почиства 1-2 пъти в годината къщата му от боклука.
Какво мога да направя за да се спре с този ад?

# 1
  • Мнения: 851
Майко мила #Crazy Това е страшно...А не могат ли социалните да го приберат в някоя лудница newsm78

# 2
  • Мнения: 505
Това е и моята цел, но не знам какъв е редът за това, към коя институция трябва да се обърна и пр.

# 3
  • Мнения: 2 759
                        Ако не можете да докажете, че е опасен май не може. Ако пък е опасен, може да викнете полиция и да го въдворят за един месец примерно... И после пак така...

# 4
  • Мнения: 4
може да напишете жалба до прокуратурата

# 5
  • Мнения: 2 018
Виж тази тема. Има разлика с твоя случай, защото става въпрос за съкооператорка, но мисля, че резултата ще е същия. За жалост.  Sad


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299101.0

# 6
  • Мнения: 494
 Понастоящем, доколкото ми е известно, има нов закон за случаи като този, но не знам доколко той помага повече от предишния. В най-общи линии-може да се подаде жалба в прокуратурата, могат да се сезират и социалните служби. Полицията, в крайна сметка, идва и само констатира положението. Единственият начин, по който може такъв човек(като описания в темата) да бъде "прибран"(в дом за психично болни или където и да е на друго, подобно, място) е след искане и съгласие на роднините-син, дъщеря, съпруга...нещо подобно. Съветът ми към потърпевшите е да се опитат да се свържат с близки на човека, да го убедят, че е наложително и така да имат резултат. Иначе...не знам. Наскоро в квартала ни имаше подобен случай(за щастие живея доста далече от него) и само така съседите успяха, най-накрая, да се "спасят".
  Успех на авторката  bouquet

# 7
  • Мнения: 505
Благодаря за отговорите  Peace за съжаление човекът няма никакви близки  ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 018
 Дори и да имаше близки, те пак нямаше да могат да помогнат, ако не докажете, че е обществено опасен.

# 9
  • Мнения: 649
А ти къде живееш???  Защото така като разправяш си представям бесен цигански квартал!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 062
...си представям бесен цигански квартал!

Ахм, то само в циганските квартали има къщи и дворове. ЕнтЕлЕгенцията живее в блок  Mr. Green

# 11
  • Мнения: X
Не, по-скоро законът го защитава от теб  Mr. Green
Без да съм юрист ти го казвам, щото в нашия вход имаме не един а маааалко повече от един лудо-общественоопасен-вонящ съсед.

# 12
  • Мнения: 505
ето малко снимки, ако ви интересува : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=278810&pid=7230623

# 13
  • Мнения: 4 514
Съжалявам за кошмара, в който живееш, и ти пожелавам скоро да свърши!  Hug
Според мен трябва да се обърнете към Социалните служби. Успех!

# 14
  • Мнения: 1 749
Хм...Като гледам снимките ми идва на акъла ЗЗЖ.Но той ще свърши работата само за кучетата-най-вероятно ще ги приберат.За това съм почти 100 %сигурна.

За другото-наши познати подаваха жалба срещу съсед,който тормозеше майка си,пиеше всяка вечер и викаше като луд,ходеше да троши стъклата на хората...Писаха жалби до прокуратурата и нищо...............

Подавали ли сте изобщо жалба?Защо не опитате да подадете такава и в прокуратура,и в социални служби?

Общи условия

Активация на акаунт