Защо Gonal F

  • 4 539
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте отново момичета,
Днес започнах стимулация и ми биха Gonal F. Знае ли някой каква е разликата между него и Puregon например или други препарати за стимулиране на растежа на фоликулите и може ли да се каже кой е по-пречистен

# 1
  • Мнения: 337
      Здравей Kevi!
Това което открих за тези 2 препарата е че и двата са от наи-ново поколение т.е. не се извличат от урина, а са (recombinant) т.е. синтезирани по биохимичен  път и чистотата им позволява да се инжектират подкожно. Разликата е че Puregon се води фоликостимулиращ хормон-бета, а Gonal-f фоликостимулиращ хормон алфа това обаче какво точно значи и аз не знам.
Аз съм била стимулирана и с двата и разлика мисля че няма. И с единия и с другия хормон имах почти еднакъв брой яицеклетки, друг е въпросът че опитите не завършиха с успех но няма да ти обеснявам за да не те разстройвам.
За слеващия път ще съм пак на Gonal-f.
   
    Желая ти успех мила! Praynig
 

# 2
  • Мнения: 65
Благодаря ти Nadi,
Знам че всичко е много индивидуално, пожелавам ти да успееш следващият път.  Важното е да не се отказваш. Аз днес започнах стимулацията и не знам какво ще се получи в крайна сметка, но се надявам Гонал да е добър препарат и достатъчно пречистен - останалото е Божа работа.

# 3
  • Мнения: 4 589
Аз в началото бях с 2 препарата, които ми бяха изписани от касата, като свършиха включихме и трети. Доктора ще прецени как реагираш на стимулацията и ако е необходимо или ще промени дозата или ще смени медикамента.

Не е важно какво ти бият мила, а как ще завърши всичко. Пожелавам ти да има щастлив и положителен край.

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Не се притеснявай, Гоналът е добър и пречистен препарат. Първата ми стимулация беше с него и не съм имала никакви странични ефекти. Когато фоликулите достигнат определен размер, ще ти включат друг препарат, обикновено това е Меногон. Иначе с какво лекарство ще те стимулират решава лекарят, той знае най-добре.

Успех ти желая!

# 5
  • Мнения: 3 376
Не се притеснявай, Гоналът е добър и пречистен препарат. Първата ми стимулация беше с него и не съм имала никакви странични ефекти. Когато фоликулите достигнат определен размер, ще ти включат друг препарат, обикновено това е Меногон. Иначе с какво лекарство ще те стимулират решава лекарят, той знае най-добре.

Подкрепям!  Peace И моята стимулация беше с Гонал, и аз не усетих странични ефекти. Като цяло знам, че това е наистина много добре пречистен препарат и бързо се изхвърля от организма после. А стимулация с алтернативни медикаменти се опитва, ако не реагираш добре на дадено лекарство. За сега няма нужда да го мислиш. Стискаме палци за голям късмет  Peace

# 6
  • Мнения: 65
Благодаря ви момичета, наистина ме успокоихте. Продължавам стимулацията и се надявам всичко да мине благополучно. И на вас желая късмет и щастлива развръзка

Общи условия

Активация на акаунт