Фалшиви пари

  • 4 845
  • 32
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Днес изтеглих фалшиви 20 лв от банкомат на ОББ който се намира на самата банка.

# 1
  • Мнения: 227
Не се и очудвам.  Naughty Виждала съм как фалшиви пари минават в банка през касиер и даже не ги забелязват. Чудех се кога ли ще почнат да ги набутват в банкоматите. Вече е по-добре да се работи само с кредтни карти или e-pay, за да няма риск от това което се е случило на теб !!  Peace

# 2
  • Мнения: 22 431
Много неприятно, направо отвратително.
Отиде ли поне да се оплачеш в банката след това? Не че нещо ще направят, а и веднага могат да ти кажат, че не си ги изтеглила от банкомата.

# 3
  • Мнения: 335
Днес изтеглих фалшиви 20 лв от банкомат на ОББ който се намира на самата банка.

Как разбра, че са фалшиви?


# 4
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Пазарувах в Била и там ги видяха като плащах на касата и извикаха веднага полиция.

# 5
  • Мнения: 335


А полицаите отидоха ли да проверят банкомата?
Имаше ли проблеми ти с тях?

По принцип парите, с които се зареждат банкоматите, трябва задължително да минават през сортиращи машини.



# 6
  • София
  • Мнения: 8 112
Сигурна ли си, че е от банкомата точно тази банкнота?

# 7
  • Мнения: 2 759
                       И при майка ми миналата седмица фалшиви 20 лв. Предупреди ме много да внимавам, ама каква полза след като съм бездруго ужасно разсеяна...

# 8
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Полицай те дойдоха и направиха протокол и ме накараха да напиша обяснение.
А иначе съм 100 % обедена че са от този банкомат защото отидох на центъра само с  5лв и тогава изтеглих парите тъй че няма начин да са от друго място.

# 9
  • Мнения: 335


Значи са ти ги конфискували?
Обещаха ли да ти ги възстановят по-късно, евентуално...?



# 10
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Да конфискуваха и казаха жалко че е за сметка на потребителя.

# 11
  • Мнения: 2 759
...Обещаха ли да ти ги възстановят по-късно, евентуално...?...
                       Такива пари не се възстановяват, доколкото знам. Но пък след като са от банкомат не знам какво да мисля.

# 12
  • Мнения: 335
Ако направят разследване и се докаже, че в банкомата има и други фалшиви пари, нещата изглеждат по-различно.
Авторката е можело да поиска такава проверка веднага, след като е теглила малко преди това. Въпросният факт е напълно доказуем по часове и минути при справка за операциите с дебитната й карта.

.

# 13
  • Мнения: 6 417
Защо не им ги пробута пак на тях? Щом веднъж са се прекарали, ще се минат пак. Преди много, много време видях как собственикът на едно чейндж бюро разбра, че са го метнали с 10 000 фалшиви долара. Няма нужда да казвам какво ми отговори, когато го попитах какво смята да ги прави. Tired

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 21:19 от Шушон

# 14
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Възтановяват и още как...миналата година изтеглих не от банкомат,а от каса в банката определена сума пари,всичките ми ги дадоха по 50лв и аз си ги мушнах в задния джоб на дънките,а вечерта изпрах същите като забравих парите в тях,като ги извадих по парите защитната лента беше станала на брукат и аз ей така  Shocked,а не изпирам за 1-ви път пари в пералнята и знам,че нищо им няма...на другия ден такъв скандал вдигнах в банката,че свят им се зави,възтановиха си ми сумата без гък да кажат...иначе фалшиви пари си има и винаги ще има,просто не всеки път ги хващат... Peace

п.с.
не ми възтановиха всичките понеже бях похарчила част от тях,т.е. тези,които им занесох ги замениха... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт