Остана една седмица до едно от събитията на годината, връчването на ежегодните оскари.
Рестартирам играта, която измислих през 2015 г. и която просъществува 4 поредни години, преди да прекъсна традицията в унисон с цялостното западане на форума. Осъзнавам грешката си и се надявам от тази година тази традиция да се възобнови и пребъде!
Успех!
* Избира се само един победител, като може да се копира целия текст и вашата прогнозата да се болдне или да се копира само избрания от вас победител под съответната категория. Отговорите се пускат като мнение в темата, а не на лични съобщения.
* За всяка позната прогноза се дава 1 точка с изключение на най-популярните и престижни номинации, за които ще се дават 2 точки. Това са категориите за Най-добър филм ; Режисура ; Оригинален и Адаптиран сценарий ; Главна мъжка и женска роля ; Поддържаща мъжка и женска роля
Ако някой участник направи голям шлем и познае всички тези топ номинации ще получи бонус точка!
* Краен срок за прогнозиране:
25.04.2021 г. неделя, 23:59 ч.
Архив/История
1. Diavolo - 26 точки
2. Джой - 20 точки
3. Мячик - 19 точки
3. Koikoii - 19 точки
5. Songes - 15 точки
6. Hushpuppy - 7 точки
Класиране само от осемте най-престижни награди
1. Diavolo - 7 познати от 8 възможни
2. Мячик и Koikoii - 6 от 8
4. Джой и Songes - 5 от 8
6. Hushpuppy - 1 от 8
Класиране КПД
1. Diavolo - 79% (19 познати от 24 категории)
2. Мячик - 68% (13 от 19)
3. Songes - 66% (10 от 15)
4. Джой - 63% (15 от 24)
5. Koikoii - 54% (13 от 24 )
6. Hushpuppy - 33% (6 от 18)
2016
1. Бумър 25 точки (18 от 24)
2. Дявола 22 точки (16 от 24)
3. Джой 21 точки (13 от 24)
4. Мячик 20 точки (15 от 24)
4. koikoii 20 точки (12 от 24)
6. Брадли Купър 17 точки (12 от 24)
7. gerido 16 точки (12 от 24)
8. Hushpuppy 13 точки (8 от 24)
2017
1. kokovt 24
2. Мячик 22
3. Diavolo 21
4. Бумър 20
4. Нервен_Хамстер 20
6. Emelie 19
6, gerido 19
8. Bradley Cooper 17
8. koikoii 17
8. prolet_inchen 17
11. sea.sea 16
11. Лимонадената Джо 16
11. -True Blue- 16
14. Niya88 15
14. asb 15
16. Hushpuppy 14
17. hrisi04 13
18. Стихия 12
18. Лятна буря 12
20. Скарлет* 11
20. Queen L 11
22. пахистахис 10
22. abs 10
24. Jane2013 7
25. skandity 6
25. Shaw7y 6
25. Carmela Biscuit 6
2018
1. Diavolo 30 точки
2. Bradley Cooper 29
3. koikoii 27
4. kokovt 26
5. Бумър 25
5. Нервен_Хамстер 25
5. gerido 25
5. Alis_in_wonderland 25
5. SvetliS 25
5. Маргарита Върбанова 25
5. dessie_d 25
5. Villy_Na 25
13. Подскок-скок 24
13. Emelie 24
13. Hushpuppy 24
13. IND 24
17. V_angelina 23
18. Tiffany А 20
19. Oceans 19
19 Kityty 19
21. Бледолилава 16
22. fifi0699 15
22. deniyoy 15
22. menyanthe 15
25. сикрет 10
25. Misery 10
Номинациите в официалния сайт на събитито:
--> Oscar nominees' 2021 <--
Всичките номинации в 23-те категории (копирайте само от този списък)
BEST PICTURE
THE FATHER - David Parfitt, Jean-Louis Livi and Philippe Carcassonne, Producers
JUDAS AND THE BLACK MESSIAH - Shaka King, Charles D. King and Ryan Coogler, Producers
MANK - Ceán Chaffin, Eric Roth and Douglas Urbanski, Producers
MINARI - Christina Oh, Producer
NOMADLAND - Frances McDormand, Peter Spears, Mollye Asher, Dan Janvey and Chloé Zhao, Producers
PROMISING YOUNG WOMAN - Ben Browning, Ashley Fox, Emerald Fennell and Josey McNamara, Producers
SOUND OF METAL - Bert Hamelinck and Sacha Ben Harroche, Producers
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 - Marc Platt and Stuart Besser, Producers
DIRECTING
ANOTHER ROUND - Thomas Vinterberg
MANK - David Fincher
MINARI - Lee Isaac Chung
NOMADLAND - Chloé Zhao
PROMISING YOUNG WOMAN - Emerald Fennell
ACTOR IN A LEADING ROLE
Riz Ahmed in SOUND OF METAL
Chadwick Boseman in MA RAINEY'S BLACK BOTTOM
Anthony Hopkins in THE FATHER
Gary Oldman in MANK
Steven Yeun in MINARI
ACTRESS IN A LEADING ROLE
Viola Davis in MA RAINEY'S BLACK BOTTOM
Andra Day in THE UNITED STATES VS. BILLIE HOLIDAY
Vanessa Kirby in PIECES OF A WOMAN
Frances McDormand in NOMADLAND
Carey Mulligan in PROMISING YOUNG WOMAN
ACTOR IN A SUPPORTING ROLE
Sacha Baron Cohen in THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Daniel Kaluuya in JUDAS AND THE BLACK MESSIAH
Leslie Odom, Jr. in ONE NIGHT IN MIAMI...
Paul Raci in SOUND OF METAL
Lakeith Stanfield in JUDAS AND THE BLACK MESSIAH
ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE
Maria Bakalova in BORAT SUBSEQUENT MOVIEFILM: DELIVERY OF PRODIGIOUS BRIBE TO AMERICAN REGIME FOR MAKE BENEFIT ONCE GLORIOUS NATION OF KAZAKHSTAN
Glenn Close in HILLBILLY ELEGY
Olivia Colman in THE FATHER
Amanda Seyfried in MANK
Yuh-Jung Youn in MINARI
WRITING (ADAPTED SCREENPLAY)
BORAT SUBSEQUENT MOVIEFILM: DELIVERY OF PRODIGIOUS BRIBE TO AMERICAN REGIME FOR MAKE BENEFIT ONCE GLORIOUS NATION OF KAZAKHSTAN - Screenplay by Sacha Baron Cohen & Anthony Hines & Dan Swimer & Peter Baynham & Erica Rivinoja & Dan Mazer & Jena Friedman & Lee Kern
Story by Sacha Baron Cohen & Anthony Hines & Dan Swimer & Nina Pedrad
THE FATHER - Screenplay by Christopher Hampton and Florian Zeller
NOMADLAND - Written for the screen by Chloé Zhao
ONE NIGHT IN MIAMI... - Screenplay by Kemp Powers
THE WHITE TIGER - Written for the screen by Ramin Bahrani
WRITING (ORIGINAL SCREENPLAY)
JUDAS AND THE BLACK MESSIAH - Screenplay by Will Berson & Shaka King
Story by Will Berson & Shaka King and Kenny Lucas & Keith Lucas
MINARI - Written by Lee Isaac Chung
PROMISING YOUNG WOMAN - Written by Emerald Fennell
SOUND OF METAL - Screenplay by Darius Marder & Abraham Marder
Story by Darius Marder & Derek Cianfrance
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 - Written by Aaron Sorkin
ANIMATED FEATURE FILM
ONWARD - Dan Scanlon and Kori Rae
OVER THE MOON - Glen Keane, Gennie Rim and Peilin Chou
A SHAUN THE SHEEP MOVIE: FARMAGEDDON - Richard Phelan, Will Becher and Paul Kewley
SOUL - Pete Docter and Dana Murray
WOLFWALKERS - Tomm Moore, Ross Stewart, Paul Young and Stéphan Roelants
INTERNATIONAL FEATURE FILM
ANOTHER ROUND - Denmark
BETTER DAYS - Hong Kong
COLLECTIVE - Romania
THE MAN WHO SOLD HIS SKIN - Tunisia
QUO VADIS, AIDA? - Bosnia and Herzegovina
FILM EDITING
THE FATHER - Yorgos Lamprinos
NOMADLAND - Chloé Zhao
PROMISING YOUNG WOMAN - Frédéric Thoraval
SOUND OF METAL - Mikkel E. G. Nielsen
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 - Alan Baumgarten
CINEMATOGRAPHY
JUDAS AND THE BLACK MESSIAH - Sean Bobbitt
MANK - Erik Messerschmidt
NEWS OF THE WORLD - Dariusz Wolski
NOMADLAND - Joshua James Richards
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 - Phedon Papamichael
PRODUCTION DESIGN
THE FATHER - Production Design: Peter Francis
Set Decoration: Cathy Featherstone
MA RAINEY'S BLACK BOTTOM - Production Design: Mark Ricker
Set Decoration: Karen O'Hara and Diana Stoughton
MANK - Production Design: Donald Graham Burt
Set Decoration: Jan Pascale
NEWS OF THE WORLD - Production Design: David Crank
Set Decoration: Elizabeth Keenan
TENET - Production Design: Nathan Crowley
Set Decoration: Kathy Lucas
COSTUME DESIGN
EMMA - Alexandra Byrne
MA RAINEY'S BLACK BOTTOM - Ann Roth
MANK - Trish Summerville
MULAN - Bina Daigeler
PINOCCHIO - Massimo Cantini Parrini
MAKEUP AND HAIRSTYLING
EMMA - Marese Langan, Laura Allen and Claudia Stolze
HILLBILLY ELEGY - Eryn Krueger Mekash, Matthew Mungle and Patricia Dehaney
MA RAINEY'S BLACK BOTTOM - Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal and Jamika Wilson
MANK - Gigi Williams, Kimberley Spiteri and Colleen LaBaff
PINOCCHIO - Mark Coulier, Dalia Colli and Francesco Pegoretti
VISUAL EFFECTS
LOVE AND MONSTERS - Matt Sloan, Genevieve Camilleri, Matt Everitt and Brian Cox
THE MIDNIGHT SKY - Matthew Kasmir, Christopher Lawrence, Max Solomon and David Watkins
MULAN - Sean Faden, Anders Langlands, Seth Maury and Steve Ingram
THE ONE AND ONLY IVAN - Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones and Santiago Colomo Martinez
TENET - Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley and Scott Fisher
SOUND
GREYHOUND - Warren Shaw, Michael Minkler, Beau Borders and David Wyman
MANK - Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance and Drew Kunin
NEWS OF THE WORLD - Oliver Tarney, Mike Prestwood Smith, William Miller and John Pritchett
SOUL - Ren Klyce, Coya Elliott and David Parker
SOUND OF METAL - Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michellee Couttolenc, Carlos Cortés and Phillip Bladh
MUSIC (ORIGINAL SCORE)
DA 5 BLOODS - Terence Blanchard
MANK - Trent Reznor and Atticus Ross
MINARI - Emile Mosseri
NEWS OF THE WORLD - James Newton Howard
SOUL - Trent Reznor, Atticus Ross and Jon Batiste
MUSIC (ORIGINAL SONG)
"Fight For You" from JUDAS AND THE BLACK MESSIAH - Music by H.E.R. and Dernst Emile II
Lyric by H.E.R. and Tiara Thomas
"Hear My Voice" from THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 - Music by Daniel Pemberton
Lyric by Daniel Pemberton and Celeste Waite
"Husavik" from EUROVISION SONG CONTEST: THE STORY OF FIRE SAGA - Music and Lyric by Savan Kotecha, Fat Max Gsus and Rickard Göransson
"Io Sì (Seen)" from THE LIFE AHEAD (LA VITA DAVANTI A SE) - Music by Diane Warren
Lyric by Diane Warren and Laura Pausini
"Speak Now" from ONE NIGHT IN MIAMI... - Music and Lyric by Leslie Odom, Jr. and Sam Ashworth
DOCUMENTARY (FEATURE)
COLLECTIVE - Alexander Nanau and Bianca Oana
CRIP CAMP - Nicole Newnham, Jim LeBrecht and Sara Bolder
THE MOLE AGENT - Maite Alberdi and Marcela Santibáñez
MY OCTOPUS TEACHER - Pippa Ehrlich, James Reed and Craig Foster
TIME - Garrett Bradley, Lauren Domino and Kellen Quinn
DOCUMENTARY (SHORT SUBJECT)
COLETTE - Anthony Giacchino and Alice Doyard
A CONCERTO IS A CONVERSATION - Ben Proudfoot and Kris Bowers
DO NOT SPLIT - Anders Hammer and Charlotte Cook
HUNGER WARD - Skye Fitzgerald and Michael Scheuerman
A LOVE SONG FOR LATASHA - Sophia Nahli Allison and Janice Duncan
SHORT FILM (LIVE ACTION)
FEELING THROUGH - Doug Roland and Susan Ruzenski
THE LETTER ROOM - Elvira Lind and Sofia Sondervan
THE PRESENT - Farah Nabulsi and Ossama Bawardi
TWO DISTANT STRANGERS - Travon Free and Martin Desmond Roe
WHITE EYE - Tomer Shushan and Shira Hochman
SHORT FILM (ANIMATED)
BURROW - Madeline Sharafian and Michael Capbarat
GENIUS LOCI - Adrien Mérigeau and Amaury Ovise
IF ANYTHING HAPPENS I LOVE YOU - Will McCormack and Michael Govier
OPERA - Erick Oh
YES-PEOPLE - Gísli Darri Halldórsson and Arnar Gunnarsson