Промени ли се начина ви на хранене в чужбина?

  • 5 529
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 909
...ако четете научна л-ра-специално при французите затлъстяване се качи доста в последните 10 години,к развенча мита за "ям каквото си искам и не дебелея"
Анна

Вярно е, че и тук започват да се променят нещата. Аз говоря за себе си, че открих колко е здравословен традиционния начин на хранене, а и може би не се разбира достатъчно добре това  за "ям каквото си искам и не дебелея".  Изобщо не става въпрос човек да се тъпче с каквото му дойде наум, по всяко време и независимо по какъв начин. Става въпрос, че е много важно храната да е разнообразна. В тази връзка мога да ви кажа, че тук проядох и десерти (ние в България май ги смятаме за глезотия, а и никога не съм си падала по сладките работи), но явно и от това има нужда човек (за да се предпази от следобедно похапване на разни сладости, например). Напълно съм съгласна с Анетте че храненето е важно нещо и си заслужава да му се отделя време - да се измисли менюто, най-малкото, така че да е балансирано, дори и човек да няма особено време за готвене. Другото е, че е хубаво човек като се храни да обръща внимание на това, което яде, а не само да е задоволяване на глада.
Уф, много назидателно взе да става, ама истина е, че и след две раждания, си стигнах до предишното тегло без диети. Може пък храненето да ни е такова, че да сме на постоянна диета, без да си даваме сметка smile3506

# 31
  • Мнения: 11 320
Aз и за друго се замислих.
Колко от вас хапват пред телевизора? Ей така - солетки, чипс или ядки.
Това също дава отражение за закръглянето на фигурата.
Аз лично предпочитам да нарежа плодове и напоследък не купувам въобще такива глезотии.

# 32
  • Мнения: 992
Aз и за друго се замислих.
Колко от вас хапват пред телевизора? Ей така - солетки, чипс или ядки.
Това също дава отражение за закръглянето на фигурата.
Аз лично предпочитам да нарежа плодове и напоследък не купувам въобще такива глезотии.

Аз много рядко хапват пред телевизора, да не кажа почти никога.
Чипсове ям веднъж на 2 месеца.
След вечеря хапвам едни шоколадови бисквитки, които са ми любими.

# 33
  • Мнения: 2 032
Хайде и аз да си кажа. В самото начало имаше едно залитане между (1)отвращение от местните нрави на хранене (поради които британците са спечелили титлата на най-тлъсти в Европа) и (2) после пък неусетно попиване на някои от лошите неща.

Но общо взето, откъм килца (с малки вариации), съм си същите като преди....20 години (сигурно от проклетия  Wink).

"Капаните", за мен, са:

1. Любимият. Обича всичко нездравословно. Не напълнява обаче. Ако зависеше от него, щяхме да живеем на предимно индийски take-away, тук-таме готови храни от M&S, и поради някакви спомени от детството-и кремвирши.  ooooh!

2. Редовното готвене за децата. Опитвам, ям с тях, правим с по-голямата разни "гъзонабухватели". Ужас.

3. Стресът ми изостря апетита. Работата ми е почти непрекъснат стрес.

Значи, нито един от тях не е свързан със страната, няма как да обвиня туземците.

Гледам:

1. Хем да не се вманиячавам, но общо взето да се спазват раумни правила за хранене (в повечето случаи).
2. Чат-пат, бягам. (След двете раждания ми извади душата личен треньор, ама де това време сега).
3. Не се затормозавам с диети, от тях се дебелее (в дългосрочен план, то си е научно доказано).
4. Заради децата, готвя редовно, горе-долу здравословни неща.

Падението ми: сладички неща. Обичаааам ги.  Hug И те мен.

Вечерница, понякога си пощипвам по нещо пред телевизора, но понеже така съм с времето, че гледам телевизор рядко (2 пъти на седмица?), не е фатално.

# 34
  • Мнения: 3 367
Вечерница,
enda ot техниките к работим с пациенти е точно "mindfuli eating"; демек да гледат какво ядат без разсейки от какъвто и да е характер;
**
аз пък намирам готвенето за децата много полезно,дори да ме мързи за нас ме обзима съвест че Ния кара на хляб и лютеница и се спрятам да готвя; НО-не дояждам от техните чении,правило ми е,колкото и да мразя да прехвърлям 2 лъжици по купички-така правя,иначе няма оправия;
**
не купуваме чипсове,соди и пр; кукита само за Ния,в едни индивудуални пакетчета дето са по 80 калории-толкоз за обяд и туи то;
ако го има у дома се изяжда-затова хич не го доставям:)

# 35
  • Мнения: 2 427
Има и голям процент наследственост в пълнеенето,хормонални нарушения и т.н..В моето семейство има само един пълен човек,останалите членове са всички с идеално тегло.Баща ми и майка ми изглеждат на 40 а не на 50 и кусур години,майка ми е стегната и няма една излишна мазнина(53кг),няма целулит,нито бричове.Баба ми и тя така,въпреки че е възрастна.Всички ядем домашно приготвени храни,но си хапваме и здраво между яденията(вафли,фъстъци,чипс...).Особенно майка ми вечно мели нещо.В семейсвото на съпруга ми всички са с по няколко хикса в размера на дрехите.От 50 души род 2-3 са с нормално тегло,останалите са определено пълни.Да не използвам думата затлъстели,че звучи зле.Ако аз ядях толкова малко колкото свекърва ми(80 и кусур кила на 155височина) и дъщеря и,която страшно прилича по телосложение на майка си ,щях просто да колабирам от глад докато си вървя из улиците.Те качват аз слабея.
Аз спортувам от време на време,но не следвам програма,както правят някои.Джокинг или фитнес център за мен са две напълно непознати неща.От време на време си скачам на въже или си правя разни преси,ей така,като усетя че се вмекчавам.

# 36
  • Мнения: 2 427
Анет,тъй като си запозната с тези неща,кажи ми нещо повече за нетолерирането на даден вид храни.Тук е нещо много модерно да ходиш и да се тестваш на какво си нетолерантен.Имам един приятел,който отслабна защото започна да избягва млечните продукти към които бил нетолерантен.Има ли нещо вярно или е въпрос на самовнушение?

# 37
  • Мнения: 818
За мен суровоядството и готвено на пара е най-доброто,където и да живееш Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 367
amymommy ,има лактозна нетолерантност като диагноза,проявява се при деца обикновено;струва ми се странно да са му я открили на стари години, вероятно е отслабнал защото е ограничил продукти к са калорични
**
има и глутенова нетолерантост(целиачна болест)-много е модерна и тук но е срванително рядка

**
тези болести обикновено се проявяват доста комплексно,не само с дебелия
**
определено има генетика,никой не спори,но има начини да и помогнем да не се развихря безобразно..

# 39
  • Мнения: 2 381
Когато дойдох бързо дръпнах на кг. От 46-47 стигнах до 53. Свалих без диета, но със смяна на работата, а оттам и стреса, на който бях подложена.
Признавам, в Бг съм яла с удоволствие шопска салата за вечеря, с филия хляб, по близо кг без дори да се замислям, че е полезно всякакъв плод - най- вече кайсии и праскови.

Тук, обратно на всички, проядох и месо повече от необходимото. Истината е, че свалям кг много бързо без него. Не съм сигурна дали не е мит обаче това чувство.

В Бг закуската я пропусках. Понякога вечерята замествах със салата и бях заситена. И въпреки това не слизах под 46-47 кг

Тук - Напоследък се опитвам да закусвам регулярно. Обикновено препечена филия пълнозърнест хляб с масло, малко ядки и кафе.
Винаги обядвам и вечерям.


И оттук моето чудене. Тук съм с много ниски кг. Стигала съм до 43.

Вчера трябваше да си сваля халката, за да не ми падне. Сутринта беше ок и сега пак трябва да я сваля, за да не я загубя. Пак съм под 46 кг.
На вън излизаме 1, най- много 2 пъти седмично.

В тази връзка Анна можеш ли да ми препоръчаш книга за хранене.

**
не вярвам че няма време за готвене; има приоритети и ако здрав.живот е един от тях време се намира(има и книги к помагат)
**

# 40
  • Мнения: 3 461

Колко от вас хапват пред телевизора? Ей така - солетки, чипс или ядки.

[/quotе

И аз не хапвам пред телевизора,но виж пред компютъра дори и основни ястия не ми се опъват Mr. Green

# 41
  • Мнения: 2 427
Нойче и аз ям пред компа редовно.Нямам обяд който да не консумирам пред рс-то.
И аз съм стигала до 43,след първото ми раждане.От момента в който кърмата ми изчезна се бях стопила до 43 въпреки че се хранех доста стабилно. Confused

# 42
  • Мнения: 5 462
Промени се, страшно много.
Първо, тук започнах да готвя. В България винаги го е правила мама, и аз като се прибирах в къщи просто питах "какво има за ядене". Друг е въпроса, че често не ми харесваше, и тогава си правех или купа салата, или спагети, но по българските разбирания за спагети, дето нямат нищо общо с истинските.
Та преди в Бг работех навън, и обяда често ми беше баничка, сандвич или нещо малко, гъбена супичка в Мис Каприз /много хубава беше/, парче пица и каквото още се сетите, или понягока нормален обяд в стола.
Тук офиса ни е вкъщи, и на обяд се яде нормално готвено ядене. Обеда е мое задължение, а аз готвя по нашенски /да е жива и здрава мама, оставила ми е един тефтер с рецепти/, и в повечето случаи лесни и бързи неща. Често е някакво месо, гарнитура краставица /която ям само аз/, ако имам повече време супичка, ориз с пиле на фурна и т.н. За малкия - или нещо, останало от предишния ден, щото още не е готово днешното, или някаква паста само за него, готова за 10 минути. Откак ходи на детска градина, ми е лесно, не мисля за обяда му.
Вечер първо храня Бобо, щото нашата вечеря в най-добрия случай става към 9 часа. Готви Валтер, обикновено някаква паста, а ако той има повече работа, пак аз нещо приготвям. Ядем пред телевизора, докато гледаме някой филм.
Колата е само при гости, иначе сме само на вода. Чипсове и подобни също. Вечер пред тв-то понякога ям семки /когато намеря/ или пресни орехи сега, когато им е периода, а Валтер - пресни фъстъци. Ама само понякога.
Пазаруваме веднъж на седмица, или на две седмици. Нямам време за всекидневно пазаруване, а и магазините наоколо са скъпи. Само хляба, водата и месото са от тук наблизо. Много рядко се купува полуготова храна. Гледаме често десерта да е плод, а за малкия - плодово кисело млекце.
Килата са си ми все същите, даже по време на кърменето бях поотслабнала. Виж, на мъжо коремчето прогресивно расте, но затова сме си взели бягаща пътечка и откак я ползва, има резултат.
Гореописаното се променя през времето, когато са ни на гости нашите, а те често идват за по три месеца. Тогава майка е господарка на кухнята, за закуска всяка сутрин има я бухти, я мекици, я пържени филийки...... Обяда често е първо и второ по нашенски, демек супа и още нещо, а на вечеря се редуват с Валтер. През тези три месеца аз най-много веднъж да сготвя нещо  Wink - кеф!
Десита що така италианчетата хич не харесват краставиците ?? newsm78 съответно и нашенския таратор ??Поне на север  а може би и на юг да мразят краставици незнам .Просто ми е интересно защо ?Вие може да знаете .

# 43
  • Мнения: 2 925
Ами да, храня се по-здравословно:)
Закусвам сутрин /ама май със закуската почнах ,когато забременях и събирах витамини за малкото човече/. Тук се обядва късно- към 14 и 30 ,което на мен ми харесва ,защото напълно съвпада с ритъма ми на живот. Вечеря се още по-късно ,към 21 и 30 - 22 часа, особено лятото. Тук започнах да консумирам повече салати- зелени - радика и разни други треволяци са много почитани и много полезни. Мазнината ,която ползвам е само зехтин .В началото се мръщех поради непривичния вкус на маслина, но сега не правя разлика. Проядох  и много варива, сирене, риба и разни други морски дарове. Аз съм заклето месоядна и не бях почитател на морските храни - не ме нахранваха един вид Simple Smile Но сега ги включвам в менюто си поне 3 пъти в седмицата. Обожавам и месата на скара- пилешко и свинско, телешкото така и не можах да го заобичам ,че ми мирише. Н а обяд и вечеря пия вино - бяло или червено в зависимост от сезона и от настроението ми ,не от храната. Много често се храним в ресторант- храната е разнообразна и много вкусно приготвена.Гърция е рай за хора с моите кулинарни вкусове.Simple Smile
В супермаркет ходя на 2 седмици с един дълъг ,дълъг списък ,но не купувам нищо излишно - сирене,кашкавал,плодове и зеленчуци най- вече. Мразя замразените храни и полуфабрикатите. Нямам микровълнова и нямам намерение да имам.Simple Smile
 Не съм напълняла въобще.Дори и след бременността много бързо възвърнах старите си килограми и мерки.

# 44
  • Мнения: 3 367
..хрупам сандвич пред пс и акъл давам ooooh!

**

Niki1  Simple Smile,аз имах пред вид книги за как да приоретизираме и да се организираме че да има време за готвене, ма нищо

сметни тук колко ти е бми

http://www.nhlbisupport.com/bmi/

ако е около/над 20 и се чувстваш ок-не се грижи;
ако е по-малко и имаш мисли някакви-иди да ти видят щитов.жлеза,изобщо иди на д-р за физикъл и му кажи какво те тревожи;

иначе за фън
http://www.amazon.com/Eat-Drink-Be-Healthy-Harvard/dp/0743223225

http://www.amazon.co.uk/Nutrition-Dummies-UK-Nigel-Denby/dp/0764570587

и плс ако видиш "диета" в заглавието-игнор!

Общи условия

Активация на акаунт