Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 680
Някой знае ли с точност коя е  рисковата възрастова група  newsm78

Аз лично съм чела че след 35 г е желателно да се правят такива изследвания  Thinking
Рискова е след 35. Аз родих на 36 и си направих БХС и фетална морфология. Поради показан нисък риск от тях, съчетан с трудно забременяване и отрицателен резус фактор (и + на бащата) лекарят ми реши да не правим амниоцентеза и аз се съгласих с него. Донякъде ме беше страх от амниоцентезата, не от самата манипулация, а от възможен положителен резултат. Нали знаете, че тя се прави, след като вече си усетил бебето в себе си. Аз вече го обичах, не мисля, че щях да направя аборт (освен при несъвместими с живота увреждания).

# 61
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Някой знае ли с точност коя е  рисковата възрастова група  newsm78
Не е формулирано правилно какво е "рискова група". В рискова група, според съвременната медицина, са жени по-скоро към 40 г. или ако бащата е в по-напреднала възраст или ако има доказани генетични отклонения в рода на някой от родителите. Само възрастта на майката, сама по себе си, не е основателна причина да се сложи в рискова група  Naughty
Изследването за генетични увреждания, в наше време, е елементарно и евтино, затова и масово се прави, независимо дали си в рискова група или не. Повечето здравни каси го поемат, както и аборта, след откриване на отклонение, защото така им излиза по-евтино, от колкото след време да поемат разноските на дете с увреждане!
Дали майката ще направи аборт или не, при установено отклонение, е личен избор! Някои хора приемат аборта като убийство, а кои сме ние, за да решаваме, дали някой има право да живее или не?! Господ?! Ако една двойка е убедена, че ще задържи плода, независимо от генетичните изследвания, е напълно излишно да ги прави Peace

# 62
  • Мнения: 3 092
Да , разбира се .
И не знам за кое се изисква повече смелост - за това да ги направиш или да не ги  направиш...
Аз си  правих , въпреки че бях на 28 години.
Мисля че така е правилно.

# 63
  • софия
  • Мнения: 636
Родих на прага на 30-те. Бях все пак на 29. Послушах някои съвети и си направих БХС в Майчин дом. Резултата излезе завишен - поради едър плод. Но това там не ми го казаха, а направо ме насочиха за амниоцентеза. Добре, че послушах моя доктор от Шейново, който ми каза, че ако си направя амниоцентеза рискът от аборт е по-голям отколкото риска да имам увредено дете. Господ здраве да му дава на този човек! Добре, че го послушах! Оказа се, че тези идиоти в Майчин дом гледам само цифри, без да анализират др. фактори - като например това, че дъщеря ми от самото начало се развиваше като размер с около 4 седмици напред. Просто баща й се е родил 5 кг. и отгоре, та е генетично. И после отидох при д-р Томова, за триизмерна ехография, тя ме успокои жената, не видя нищо притеснително и още веднъж потвърди, че тия дето правят БХС-то и плашат жените са изроди. Та при второто никакви такива работи няма да правя. Мнението на д-р Томова, която е изключителен специалист стига. Те мойта кума с една амниоцентеза щяха да я уморят жената - лежа за задържае после от едни такива умници. Та хубаво прави твойта приятелка - само така никакви изследвания. Щом има две здрави деца, няма проблем, ще се справи. Да иде само на триизмерен ехограф.

# 64
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Дори хубавите разултати от "по-специалните" изследвания не са гаранция, че ще родиш здраво дете.
Всичко е до късмет.
С амнио ще провериш дали детето няма Даун или някое друго хромозомно заболяване, но колко още болести има, които няма как да откриеш преди да се роди бебето.

# 65
  • Мнения: 2 746
Възрастта е рисков фактор предимно ако се касае за първа бременност.
Божа работа!

Дори хубавите разултати от "по-специалните" изследвания не са гаранция, че ще родиш здраво дете.
Всичко е до късмет.
С амнио ще провериш дали детето няма Даун или някое друго хромозомно заболяване, но колко още болести има, които няма как да откриеш преди да се роди бебето.

Ето това е истината  Peace

Общи условия

Активация на акаунт