НЕкачествено ново строителство

  • 18 412
  • 132
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 499
 ooooh!
desiteam на такова изказване като твоето наистина няма какво да отвърна

# 61
  • Мнения: 1 992
red, колко още живот според теб имат панелките строени през соц-а? Виждам, че си в сферата, затова теб питам.

# 62
  • Мнения: 1 172
Като стана въпрос за земетресения. Това, че има некачествени сгради, трябва да тревожи всички.  Не виждам какво ви успокоява, че живеете в най-сигурното (от ваша гледна точка) жилище, след като се движите из целия град и не вие определяте къде ще е офиса ви или къде ще е градината на детето ви. Вероятно и не се отказвате да гостувате на приятели, които са в по-несигурни от вашето жилище или да посещавате заведения в/около некачествени според вас постройки.  Та какво точно ви успокоява?

Колкото до качествено / некачествено - имало го е и преди, има го и сега. Има поддали панелки, така както има и поддали нови блокове.

Немърливостта и безотговорността се ширят навсякъде - и сред тези, които разрешават и одобряват новите строежи, и сред тези, които трябва да поддържат собствеността си. Тези дни дадоха репортаж за дете, паднало в асансьорната шахта на блок.

# 63
  • Мнения: 4 300
Личното ми мнение е че както сред новите ( ако приемем за такива строените след 1990) и старите сгради има некачествени.
Но понеже гледам пишете за наклонени блокове във Варна- такива има не само нови. Най известният е този срещу входа на Планетариума в Морското ( под който преди беше шоурума на ЕлисГе, а после Мамбо). Това, че е наклонен, се вижда с просто око, а откак се помня все е там, т.е. строен е през 80-те или по рано. Има и една кооперация до Банята, т.нар.стара тухла. За нея дори една съфорумка се жалваше в Нашия дом- купили са си апартамент там и в последствие разбрали за проблема.

# 64
  • Мнения: 2 386
Извинявам се за забавянето.

Ами, сглобяемата къща, като всяка друга, е инвестиция. Но не е печеливша, защото цените им нямат тенденция да се повишават. дори понякога падат. И ако ще се продава след време... би си струвало само ако е построена в/у земя, която ще избие парите (край морето, например).

Освен това никога не е напълно шумоизолирана. Няма как. Ако се живее в сеизмичен район.. хм.. също не е хубаво.
И понякога са по-скъпи отколкото трябва.

Плюсовете всички ги знаем.  Grinning

# 65
  • Мнения: 483
Аз не ги знам плюсовете.  newsm78 А как са през зимата - дали се отопляват добре?

# 66
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
вие сте го казали на няколко места в темата, но очевидно не се сещате чия е вината за това - да се правят изкопи и да се строи там където има подпочвени води... ами на органите, които одобряват строителство в парцели, които преди 10-ти ноември нарочно не са били предвидени за строителство, защото се е знаело, че нещо там не е наред и не бива да се строи.
 ама сега нали всеки иска да печели, а местата, които са атрактивни не са чак толкова много - вече се разрешава строителство където си поиска инвеститора (строителната фирма).
на практика на първо място кмета и администрацията е виновна, че въобще допуска да се строи на такива места.


има материали, които позволяват да се строи на места с вода ...мостовете как ги строят ... въпроса е дали се използват качествени материали

# 67
  • София
  • Мнения: 2 623
Понеже се чудите как някои си купуват панелки
ние преди дни си купихме панелен апартамент
по няколко причини:
1. Никакъв шанс да си купя жилище в центъра,
където между впрочем цял живот съм живяла.
2. Никакъв шанс да си купя тухлено жилище
за парите, които имаме и сме изтеглили
3. Нагледахме се на ужасни, нови, маломерни
апартаменти
4. "Гадната панелка" е с лукс ремонт и за парите,
които платихме си е направо перфектна.
5. Ще живеем по американски - ще си влизаме в
къщи от улицата и то директно в кухнята  Hug

# 68
  • София
  • Мнения: 7 206
Криста, трудно е да се отговори обобщено.
По принцип в строителството 50 години е типичният срок за издържливост на материалите, след което неминумо се налагат ремонтни дейности по инсталации, покриви, и т.н.
За живота на панелките се спряга нещо от рода на 50-60 години.
Разбира се, има доза презастраховка. В някои случаи една такава сграда може да изкара много повече, или обратно - в много по-ранен етап да се появят пукнатини в стените, които по същество са носещи.
На теория панелното строителство би трябвало да е много по-качествно от монолитното, заради факта, че по-голямата част от процеса е в заводски условия.
Проблемът е, че у нас не е имало такъв контрол, нито достатъчен контрол по време на сглобките (които писах са много сложни) на обектите.
Изпълняваха се планове за петилетки.
Има единични случаи на качествено панелно строителство. Със сигурност знам за няколко блока в кв. Надежда, които са били от първите, и е имало немски специалисти, под чиято опека е ставало строителството. Те имат и външна топлоизолация, и нищо не се чува от един апартамент в друг.
Масовият случай, уви не е такъв.
По мое мнение в следващите 10-20 години ще има много сериозни проблеми.
Аз лично (освен ако не съм принудена от обстоятелства), не бих рискувала инвестиция в жилище в панелен блок.
За справка: в САЩ са имали подобно строителство, което са ликвидирали.
Във Великобритания има доста проекти, някои финансирани от фондове с посредничеството на принц Чарлз, за тотално саниране.
У нас е абсолютно нереално да се очаква такава външна помощ.
Така че панелите ми изглеждат обречени.
Лека полека хората, които се замогват, ще започнат да ги напускат, като в добавка ще бъде компрометирана и социалната среда.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 606
Напълно съм съгласна с теб. Оптималния срок на живот на панелка е 60 години, ако е строена по стандарти. Панелките в БГ не съм сигурна, че отговарят на всички стандартите за качествено строителство.

# 70
  • Мнения: 9 050
Включвам се само, за да разсея някакви странни мнения, които прочетох, че на фирми, които строят добре се попада едва ли не с връзки по партийна линия, а цените им са с пъти над средните.
Преди 5 години си купих апартамент на зелено. Фирмата открих случайно. Просто исках жилище в Бъкстон, Борово, този район. Цените бяха доста приемливи. Кооперацията е в Манастирски ливади Запад. Първо фирмата е построила един вход преди 10 години и преди 5 години си го достроиха.
Изпълнението е перфектно. Всички майстори и дизайнери, които ходиха там, докато го обзавеждахме, не пропускаха да отбележат, че е много добре изпълнено. Освен това, делът на общите части е много малък. Дори първо си бях избрала един апартамент, после реших да го сменя с един по-голям и доплатих само чиста жилищна площ, без да ми добавят нови общи части. Изобщо фирмата си беше перфектна във всяко едно отношение. Но, строиха бавно. 2 години за 4 етажа.
За сравнение, точно между нашата кооперация и улицата започнаха да строят едно огромно не знам колко етажно нещо. ( Това е точно зад газстанцията на Тодор Каблешков, срещу пазара на Борово. Някои от вас може да го знаят. ) Е, това огромното нещо, което е с поне 10 входа и на, не съм ги броила, но са към 10-12 етажа, го започнаха след нашата кооперация и го приключиха долу-горе с нашата. Еми, как няма да падне. За 2 години една фирма строи 15 апартамента, друга 400-450 апартамента.....

Но не е толкова трудно да се намерят и фирми, които строят качествено и продават на нормални цени.



# 71
  • Мнения: 17 546
.............Преди 5 години си купих апартамент на зелено. Фирмата открих случайно. Просто исках жилище в Бъкстон, Борово, този район..............  Това е точно зад газстанцията на Тодор Каблешков, срещу пазара на Борово. Някои от вас може да го знаят........
Точно три улици нагоре по линията на тролея, от Фантастико към Бояна по диагонал на някогашния Интрансмаш, наши приятели си купиха апартамент, хола на който е 8 на 4 м. , а спалните 3 на 2,50 и коридор 11 на 1,50 Shocked ! Е какво е това!? Да не говорим, че тавана на едната спалня е пода на балкона на горния етаж! Мухъл и теч на третия месец след като се нанесоха... С триста кандърми и с финансова подкрепа успяха да убдят съседите си отгоре да остъклят с ал.дограма въпросната тераса-таван на спалня, защото след каквито и да било опити за отстраняване на теча файда нямаше!

# 72
  • Мнения: 9 050
Разни фирим, разни изпълнения и най-вече разни клиенти. Те защо са си го купили, като е толкова клаустрофобичен? Моят се води 112 квадрата. Чистата жилищна площ е 106.

Колкото до терасите, които влизат в хола на съседите от горе - това се получава доста често, когато на мансардните етажи решат да слагат тераси, за да могат да ги продават като апартаменти, а не като студиа. Но това се вижда още на чертеж. Твоите познати не са ли го видяли? Нормално е, когато над теб има тераса, тя да събира вода и при всеки по-силен дъжд да ти тече.

Просто, когато се купува апартамент, трябва да се огледа всичко. Дори и да се купува на зелено, трябва да се огледа добре проекта и задължително да се разгледат други, вече готови сгради, строени от същата фирма.

# 73
  • Мнения: 19 326
Поради гореизброените причини сме се насочили към сглобяемите къщи, тип американски, канадски или по - скъпите, но най - качествени финландски. Квадратът им излиза между 300 и 600 евро, при това "до ключ". Разбира се, трябва да разполагаме със собствен терен. Единственият недостатък на тези къщи е, че не могат да се строят на повече от 2етажа+мансарда (но това може би е предимство, а не недостатък).
може ли да дадеш повече инфо за тези къщи.вие купихте ли си вече или сега смятате да купувате.и ние сме обмисляли този вариант.не знаех,че финландските са най-качествени.

# 74
  • Мнения: 17 546
........ Те защо са си го купили, като е толкова клаустрофобичен? ........
Ми защото майката и брата на момата живеят в 20-ти блок на Бъкстон и зора беше да се купи апартамент близо до тях. Гледаха, струваха и това избраха. Яд ги е ама...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт