КОЕ ОТОПЛЕНИЕ Е

  • 1 996
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 036
Авторката на темата започва с това да е икономическо изгодно.
Щом се замислят за отопление сега значи им е коствало много финанси до момента.
Хамалогия,мръсотия с дървата ама топло. Peace
При положение че се направи т.нар. локално парно.

# 16
  • Мнения: 4 916
Ами към разходите за ремонт като прибавиш и тока/ТЕЦ ,пак скъпо става...

 newsm78

# 17
  • Мнения: 1 058
Аз не мисля, че на дърва и въглища е най-евтино. Един тон въглища започва от 200лв. Зависи колко квадрата е жилището, но в най-студеното време и два тона отиват. През ноща може да загасне и сутринта студ. С климатик май е най-добре.

# 18
  • Мнения: 1 197
Ами към разходите за ремонт като прибавиш и тока/ТЕЦ ,пак скъпо става...

 newsm78
Имах предвид,че разходите за твърдо гориво са за цялата зима и ако си сметне сметките за ток/парно за цялата зима.Ще види кое й излиза по насметка.Ако за това е било чуденето. Peace

# 19
Ох, и ние със съпруга ми сме пред същата дилема- избор на отопление. Скоро ще се местим в ново жилище. Има изградена мрежа за топлофикация, но надали повечето съседи ще се решат да се включим. Аз лично предпочитам парното, въпреки че не е от най- икономичните, но мисля, че е от най- ефективните по отношение на затоплянето.
А какво ще кажете за конвекторни радиатори.. От много места слушах доста позитивни коментари.

# 20
Преди време имаше такава тема. Там също писах и сега казвам, че ние имаме локално парно на ток. Много съм доволна и не смятам, че е много скъпо. През тази зима, когато беше много студено и използвах максимално парното платих 250 лева за 1 месец. През другото време аз ползвам само на някои стаи радиаторите и плащам около 120-130 лева на месец. Жилището ми е около 110 кв.

# 21
  • Мнения: 9
Съвет не мога да дам, но споделям досегашния си опит
Първо бяхме на централно парно от ТЕЦ - цените с всяка година все по високи, зависиш от съседите колко са За и Против и това се отразява на сметката ти, но е топло и като се прибереш от работа пак е топло.
Второ на локално парно с водна риза - много по-топло, по евтино, но....някой трябва да мъкне дървата, да става през ноща да зареди камината и малко повече се замърсява.
Трето предстои ни преместване в ново жилище - решили сме на централна газ, ще коментирам на зима Mr. Green

# 22

Ето и аз да се включа в темата.
И ние ще се местим в ново жилище( 110 кв), та умуваме .
То със сигурност ще сложим климатици, но въпросът е дали да правим камина с водна риза( според някои при постоянно отопление на сезон се горели около 20 кубика дърва-аз нямам представа).
Някой ще сподели ли опит?

# 23
  • Мнения: 22 929
Преди време имаше такава тема. Там също писах и сега казвам, че ние имаме локално парно на ток. Много съм доволна и не смятам, че е много скъпо. През тази зима, когато беше много студено и използвах максимално парното платих 250 лева за 1 месец. През другото време аз ползвам само на някои стаи радиаторите и плащам около 120-130 лева на месец. Жилището ми е около 110 кв.
Нашият апартамент е 95кв.с алуминиева дограма,ново строителство от 2001г. и е 1/2 външен.По-миналата зима,отоплявайки се с котле на ток,декември платихме 130 лв.,януари 500 лв.Минахме на климатици,сметките ни са между 100-200 лв/след увеличението на тока/.зимата,но последните 2 зими не са били безкрайно студени.На ток ни излиза ужасно скъпо отоплението.

# 24
  • Мнения: 7 430
момичета, какви 20 кубика Crazy....и ние сме с локално парно, отопляваме 3 стаи и баня.
Тази зима изгорихме около 10 кубика дърва Peace Палим печката в 16ч. някъде и поддържаме Т от около 22С.

В по-студените дни ставах да слагам дърва, но не повече от 4-5 пъти за сезона.Преди да си легнем, напр. към 12 "разгарях" печката и слагах отгоре едно по-дебело дърво и до към 4-5ч. дървото си тлее и не мога да кажа, че сутрин е било студено  Naughty Около 18-19С. Наистина си е хамалогия, но излиза най-евтино.
Сега в новата къща ще сложим отново локално парно, както и климатик  Peace

# 25
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
И ние сме пред този проблем. Панелката, в която се местим, е изолирана отвън, но дограмата не е сменяна. Кофтито е, че ако се решим да подменяме едновременно дограма и да климатизираме, ще ни трябват около 6000 лв., а има и други суми, които трябва да осигурим.
Сега сме на етап да се спрем на вида отопление - дали да е камина с водна риза или да заложим на климатици. Клоним към втория вариант. Толкова неща трябва да се съобразят .... ТЕЦ-ът отпада като възможност, защото целият вход се е отказал от него.
Какво е отопление при вас, които живеете в панелни апартаменти?

Общи условия

Активация на акаунт