Zyrtec - капки

  • 88 126
  • 348
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 452
Ето малко професионална информация от "отвъд океана":

http://cpha.learning.mediresource.com/homestudy/courses/AD_040225.pdf

http://www.aadassociation.org/Guidelines/atopic.html

# 31
  • Мнения: 8 585
БЪрди, как лекуват АД в ГЕрмания?
КЕтотифен-а наистина ли е безвреден?
Търпеливо, с локални средства за овлажняване на кожата и подходящо КС кремче (смес, не Елокон чист) само за периодите на обостряне. Има голям избор на детски шампоани с трици, които контролират сърбежа чудесно.
Аз все още използвам Кетотифен (пер ос) при малки деца (над 3години до 6) за профилактика на Бронхиалната Астма извън пристъп. За мен при тези показания има много добър резултат.

# 32
  • Мнения: 1 113
Аз все още използвам Кетотифен (пер ос) при малки деца (над 3години до 6) за профилактика на Бронхиалната Астма извън пристъп. За мен при тези показания има много добър резултат.
Какво е активното вещество на Кетотифена?

# 33
  • София
  • Мнения: 418
Аз също съм чувала за добри резултати от профилактика с Кетотифен на астма, но тук вече не го изписват. Флексотид изписват, но съм решила при следващия профилактичен преглед да попитам .

# 34
  • Мнения: 2 274
Търпеливо, с локални средства за овлажняване на кожата и подходящо КС кремче (смес, не Елокон чист) само за периодите на обостряне. Има голям избор на детски шампоани с трици, които контролират сърбежа чудесно.
Значи ли това, че може да се приготви крем (напр. Линолафет) с малко Елоком...Какво е най-подходящото съотношение, за да бъде по-щядащо?
Апропо, дерматолог ми каза, че в линолафет -крем има КС.Пред ивреме също лекар каза същото и за Клоран. ВЪзможно ли е в по-скъпата и очевидно ефективна детска козметика да има КС?

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Малко от листовката на кетотифена:Генерично име:
Ketotifen

Състав:
Ketotifen hydrigenfumarate 0,276 mg, екв. на 0.200 mg Ketotifen

Група:
Дихателна система

Подгрупа:
Антихистаминови препарати

ATC код::
R06AX17


Начин на приложение:
Продуктът се приема през устата!

Опаковка:
Syr 0.2 mg/ml- 100 ml

Тип на продукта::
Хуманен
Описание::
Кетотифен подтиска отделянето на хистамин от мастоцитите (имуноактивни клетки), вследствие на което се забавят или възпрепятстват алергичните реакции от страна на кожата или бронхите. Не потиска астматичните пристъпи, но намалява тяхната честота, интензитет и продължителност.

За лечение на:
• Продължителна профилактика на алергична бронхиална астма и смесени форми на бронхиална астма;
• Алергичен бронхит;
• Астматични усложнения при сенна хрема;
• Алергичен ринит;
• Алергични дерматози.



# 36
  • Мнения: 1 113
gmsvetla, благодаря за информацията.
И още един въпрос към Birdie - по твоите думи следва, че моето дете е лекувано не само неправилно, но и във нейна вреда и само един Господ знае как се е оправила. Та въпроса ми е след като смяташ, че всички алерголози, работещи по схемата "ала Мустафов" грешат тотално, как си обесняваш техните резултати (защото повярвай ми има такива много, ние не сме единичен случай), все със случайност ли?
... Само около 30% от АД имат каквато и да е била връзка с хранителни алергии. Но дори и тогава, отстраняването на храните може и да не доведе до резултат. Много пъти "алергичната" храна е всъщност НЕКАЧЕСТВЕНА храна-мляко, хляб или шоколади натъпкани с евтин лецитин. Чистата природна ябълка или круша са алергични храни само за Д-р Мустаков (и двамата), които явно не знаят, че десетилетия с ябълков пулп се лекуваха остри детски диарии. Колкото и тестове да показват, много малък процент от децата са наистина (клинично) алергични към ябълка. За 10 години практика, аз лично такова дете не съм виждал->>а давам първи плод от 5.5-6 месец ябълка...

И не мислиш ли, че 30 % не е никак малък процент, за да го подценяваш и да изключваш връзка между АД и хр. алергия. И за каква некачествена храна говорим - адаптирано мляко, хляб за попара и зеленчуци и плодове от нашата градина (при положение, че съпругът ми е агроном и това, което се произвежда в къщи не се пръска с НИКАКВИ препарати), говоря само за нашия случай, естествено.
И после, то и оцета го използват за сваляне на температура (разреден с вода), но на моето дете, колкото пъти съм й сложила, толкова пъти се обрива, така че какво от това че десетилетия хората са лекували диарии с ябълков пулп, щом на някой не му понася - ще се отстрани от менюто му.
И последно ще кажа - незнам дали Зиртек-а, Ериус-а или каквото и да е било друго лекарство е най-подходящо за даден вид алергия или не, но да се плюе така по специалисти доказали се в БГ и то от техни колеги е най-малкото некоректно.

# 37
Здравейте, исками се и аз да споделя някой неща от личния си опит.
Моят Мартин ще навърши скоро 3г. Заболяването му официално се води "инфекциозна алергиа на долните дихателни пътища".Имаме диспансеризация при д-р Желева пулмолог.Не мисля да се впускам в подробности как стигнахме до тук(растройства, повръщаниа, хреми, пневмониа-вследствие на която алергиа към антибиотици, бронхити и т.н).Това, което мога със сигурност да твърдя е че нещата са навързани и когато едно дете прояви ниакакви симптоми на алергиа
тази алергиа независимо дали е диариа или кожен обрив в повечето случай лесно преминава в друга с друго проявление. Затова профилактиката при алергичните деца не е само към един тип алергиа или към един алерген.Ние сме на "КЛАРИТИН" от април 2005. Заради притеснениата ми от продължителния период на прием потърсих и второ мнение на д-р Куфарджиева. Чела съм и  слушала и за д-р Мустаков .Мнението ми е че тук в България профилактиките за алергий са едни и при който и доктор да отидете ще ви предпише хистамин или в някой случай кортикостероиди.Ако се излъжете пък да направите на детето си тест ще се окаже че то е алергично почти към всичко.Хистамините за да подействат наистина се оказва, че трябва да се натрупат в организма и може да се приемат 2/3г. Като задължително се правят през ниаколко месеца кръвни иследвания(когато детето е здраво)защото понижават нивото на левкоцитите и на още нещо което не помня, иосвен това трябва да наблюдаваме и за други странични реакции(обриви, сънливост, превъзбуденост и надебеляване).Излишно е човек да си дава парите за нови и нови изследвания или доктори.Единствения въпрос по които съм получила коренно различни мнения е :да сложим или не противогрипна ваксина.Е по обедителни ми се сториха доводите против. Вместо това пием бронховаксом и имунобор. Мартин вече няма обструкция в дробовете не знам дали го е израснал или е от лечението, но някак  не ми се вярва всички доктори през които сме минали да се опитват да ни тровят при положение че се израства.Според мен има ли проблем трябва да се вземат незабавни мерки за да може максимално да се съкрати периода на лечение.

# 38
  • Мнения: 8 585
Значи ли това, че може да се приготви крем (напр. Линолафет) с малко Елоком...Какво е най-подходящото съотношение, за да бъде по-щядащо?
Апропо, дерматолог ми каза, че в линолафет -крем има КС.Пред ивреме също лекар каза същото и за Клоран. ВЪзможно ли е в по-скъпата и очевидно ефективна детска козметика да има КС?
Да, кремчето се приготвя като към подходяща липофилна (неутрална) база се добавя КС (целестодерм, например) и фуцидин (обикновено). Линолафет не е подходяща база.
Не може в детската козметика да има КС-тогава това би било лекарство, а не козметика, но всичко зависи от нормативната база и контрол. Тук това е невъзможно-тоест в супермаркет (или аптека) да купите бебешка козметика и вътре "тайно" да има КС.

# 39
  • Мнения: 8 585
@Desi 03

Проблемът с двамата господа е, че те "намериха" начин "билетчето им да печели и от двете страни", както пишеше покойният Г.Марков, разчитайки на факта че в манастир пълен със слепци и този с едно око има зрение на орел. Но забравят, че има и хора с две очи.
Как става това? Много просто:

*Дете А и Дете Б ви се представят със симптоми на алергичен ринит. Вероятността едното дете да направи рецидив след обикновено 7-10 дневно лечение и отчитане на всички допълнителни фактори е 10%. За другото дете този процент е 40%. По принцип и двете деца се третират еднакво и грижите за тях са еднакви, лекарствата също, срока на лечение също. Един зрял педиатър, мислещ напред, ще се задоволи само с овладяване на острата фаза, контрол на алергичните фактори и ще мисли за възможна профилактика с ПОЗВОЛЕНИ МЕДИКАМЕНТИ само при определени условия. Тоест, той ще приеме възможността за рецидив. Както и възможността да бъде обвинен в неефективност. Защото просто заболяването е такова. Но няма да прави непозволени неща, само и само "фирмата" му да просперира.
Други обаче не мислят така->>те ще поставят и двете деца на 6-12 месечно лечение с Аериус/Зиртек +Кузихром+Фликсоназ (последните две назално) само и само защото не искат рецидив, не искат "неуспех". На каква цена това ще се постигне обаче, и за чия сметка, не е важно. Те ЛЕКУВАТ ОКОНЧАТЕЛНО! Те са резултатни. ПСЕВДОРЕЗУЛТАТНИ. А всички останали, за които моралът в професията е по-важен, са наивни глупаци. За деца, които не виждат че са с голям риск за рецидив измислят някакво обяснение. Там рискът е малък...а пък и в сравнение с кохортата от "тежки"случаи един два неуспеха "не се броят".
Обикновено тези господа практикуват такова "покритие" със силни антихистамини  до възраст 18-22 месеца (или по преценка, когато установяват вече "малък риск" да се сконфузят). Защо? Ами защото до тогава повечето от децата САМИ преодоляват мъничките проблеми на "първото детство"-атопични екземи, себорейни екземи, алергични ринити, хранителни алергии. И защото, ако до тогава децата не правят рецидив, "фирмата" ще се величае като изключително успешна. Как ще правят рецидив моля, ако давате на нещастните дечица Аериус/Зиртек за по 5-12 месеца? Да оставим настрана въпроса, че Фликсоназ назално не се дава на деца под 3 години, а назалният Натриев кромогликат е с много съмнителен резултат при малки деца. Вие ще се съгласите ли да Ви предпиша Антибиотик през месец ноември 2005, защото през месец Април 2006 може да заболеете от пневмония?

По отношение на АД:
Доказано, че в много малък процент тежки диети или хранителни рестрикции могат изобщо да повлияят хода на един АД. Изместването на АД към спектъра на алергичните заболявания, дава простор на "алерголози" за всякакви алхимии и само извращава истината. Както и лечението.

Последна редакция: чт, 17 ное 2005, 19:16 от Birdie

# 40
  • София
  • Мнения: 418
Birdie да разбираме ли, че предлагаш да спрем да даваме на децата си Зиртик ит.н. и да чакаме да се оправят сами?Някак си не те разбирам какво лечение предлагаш (не се заяждам, просто не ми става ясно какво да правя след като казваш,че го лекувам неправилно). Тук в Бг наистина много трудно ще срещнеш две различни мнения за лечение на алергии и астми. Само ако се консултираш с лекар-класически и хомеопат ще има разлика в мнението им по лечението.

# 41
  • Мнения: 1 113
Към Birdie
elanca ме е изпреварила - същият въпрос щях да задам и аз. И си мисля, да прекратим спора за и против даването на антихистаминови препарати продължително време, поради простаата причина, че ти си лекар и си запознат с тези неща, а ние - просто хора, които искат да помогнат на децата си. Та в тази връзка защо да не те поизползваме малко  Laughing и да те питаме за това, за което другите алерголози биха отсекли - Зиртек/Ериус. Мен ме интересува следната ситуация:
В резултат на вирусна инфекция имаме хрема и зачервено гърло. На третия ден - и ларингит. Ти какво предлагаш?

# 42
  • Мнения: 8 585
Birdie да разбираме ли, че предлагаш да спрем да даваме на децата си Зиртик ит.н. и да чакаме да се оправят сами?
Не, разбира се. Използваме Зиртек ИЛИ  Аериус за около 7-10 дена с цел да овладеем острата фаза на един алергичен ринит. За някои деца кромогликат е добро начално лечение вместо антихистамини. Особено внимание се обръща на домашното обкръжение (ако използвате вълнени дрешки и шалчета например, колкото и лекарства да използвате, алергичният ринит няма да се повлияе много от терапията) както и възможната роля на някои храни (най-често риба, мед, ядки, яйце). Към отстраняване на храни сме много внимателни! риба например лесно ще махнем, но риба+яйца+пилешко+хляб+тестени изделия+свинско+ябълка+круша->> как ще стане? Какво ще яде детето-пуешко+царевица? не е сериозно...
Тоест стремим се най-точно да определим виновната храна (ако има изобщо такава->това се забелязва междувпрочем много лесно от родителя).
Тестовете, които се правят за "алергии" (РАСТ) трябва да се интерпретират с особено внимание. 2, 3 или 4 (+) към някои храни изобщо не значи, че наистина детето ще изяви алергия към дадените храни-тоест връзката между резултатите и клиничната практика не е добра. Това се подчертава навсякъде, и затова децата по принцип се тестуват в крайни случаи.
При по тежките форми може да се използват назални КС шпрейове за много къс период от време-обикновенно ден или два, съобразено обаче с възрастта на детето. Назонекс (Nasonex) например може да се използва при по-малки деца докато Фликсоназ-не.

От личен опит съм се убедил, че Аериус ИЛИ Зиртек в комбинация с ред препоръки за намаляване на алергичният риск в обкръжаващата среда дават отлични резултати и обиновено до 1 седмица детето се стабилизира-секретът спира, след което се обсъжда възможността дали да се остави детето на назален кромогликат (Vividrin, например) за още 1 седмица или не.

Винаги трябва да се има пред вид възможността за наличие на хроничен, нелекуван синузит. Ако той не се излекува, трайни резултати от лечението на алергичният ринит не би имало!

За интересуващите се :
http://www.eaaci.net/site/Treatment.pdf
това е Европейският консенсус за лечение на алергичният ринит.

http://www.aaaai.org/patients/publicedmat/tips/asthmatriggersandmgmt.stm
тук са посочени най-честите причини за обостряне-доста пълен списък на фактори...

# 43
  • Мнения: 8 585
В резултат на вирусна инфекция имаме хрема и зачервено гърло. На третия ден - и ларингит. Ти какво предлагаш?
Зависи какво се вижда от прегледа. Общо взето повечето от тези състояния са вирусни и е нужно търпение. Ако за 3-4 дена не преминат или детето се влошава (нови симптоми) се решава "на място" какво да се прави в последствие.

# 44
  • Мнения: 1 113
Не щеш да отговаряш, а-а-а...! Grinning
Сега ще ти кажа на нас какво ни изписват в такива случаи, а ти после си кажи мнението. Значи Ериус за около седмица, изопренозин за 4-5 дни, витамини. Забравих да спомена, че на два пъти от ларингит стигнахме до едем на гласните струни и тогава ни сложиха Урбазон.

Общи условия

Активация на акаунт