ВМ-НВХ, част 64

  • 34 457
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 20 190
Честито и от мен на годишниците и дано да имаме още много поводи за радване тук.

Шоки,   bouquet

Най-ми хареса това:
5. Затлъстяването произтича от прекомерно складиране на мазнини, а не от прекалено висок прием на храна или калории и не от прекалено малко движение. Mr. Green

# 736
  • Мнения: 6 346
Да, то всъщност наистина се получава положителен калориен баланс, но той идва от това, че организмът се настройва да складира повече, а оттам настъпва недостиг на използваема енергия (защото складираната става неизползваема - не може да се достигне до нея), следва глад (това е нормално) и намаляване на физ. активност. И затова се получава напълняването. А в основата е инсулинът. Разбира се, може да влияе и кортизолът, и щитовидната жлеза. Но за да стане това складиране, е необходимо повишение на инсулина - това е механизмът. Така че другите хормони влияят върху него, а чрез консумацията на по-рафинирани въглехидрати в големи количества става възможно инсулинът да се повишава по-често и за по-дълго.

# 737
  • Мнения: 213
Здравейте момичета... Hug

Благодаря на всички ви за коментарите... Hug..Наистина доста логично звучи, че все пак на тялото ще му трябва време да си свикне с режима..

Вивиан.. Хормонални изследвания не съм пускала Embarassed , защото според гинеколога ми няма нужда щом нямам оплаквания..и щом цикълът ми е редовен


# 738
  • Мнения: 20 190
.

Последна редакция: ср, 02 окт 2013, 10:59 от Lemy

# 739
  • Мнения: 6 346
Lemy, така е, хората придават огромно значение на движението като средство за отслабване, а то не е в никакъв случай толкова добър начин точно за такива цели... Иначе наистина има безспорни ползи.

Направих новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=740950.new#new Постепенно ще я дооправям.

# 740
  • SA
  • Мнения: 3 196
Точно така, Шоки! Всьщност явленията - повишено складиране на мазнини, повишен апетит и намалена физическа активност обикновено се наблюдават при хора сьс затльстяване. Само че врьзката между тях е тьлкувана неправилно. Затльстелите хора най-често се обвиняват в лакомия , поради която в тялото им постьпват излишьци от енергия, които трябва да се складират. Сьщо така се обвиняват и в мьрзел, поради който не изразходват достатьчно количество енергия.
Но правилната взаимоврьзка е, че всьщност в резултат на неподходящата храна, която приемат, с времето в тялото настьпват хормонални нарушения ( особено в инсулиновата секреция, а оттам и в други хормони, които пряко се влияят от неговото действие), които благоприятстват складирането на енергия, докато клетките не получават достатьчно и гладуват. Това засилва усещането за глад и приемането на повече храна. Разбира се, някой с много силна воля и мотивация може години наред да устоява на позивите на тялото си за храна, или да гладува периодично, за да поддьржа що-годе нормално тегло. Но така или иначе, едва ли някой е в сьстояние да живее така дьлги години( или ако го прави, то това си е живо мьчение!). Сьщо така, когато тялото е настроено кьм складиране на енергия, то естествено намалява и физическата активност - т.е. това сьщо е последствие от хормоналните нарушения, а не просто проява на мьрзел.
Днес четох интересна статия за храненето на африканските бушмени, които са едни пьрвите обитатели на територията на Южна Африка. Те били ловци-сьбирачи, като основна част от годината живеели в райони, кьдето расте едно дьрво - монгонго , чиито ядки сьставлявали основна част от храната им. Бушмените били дребнички хора, мьжете достигали не повече от 160 см на височина. Изследванията показали, че средно дневно те приемали около 2300-2400 ккал, от които 70% мазнини, 16% белтьци и 14% вьглехидрати. 1/3 от храната им идвала от месо от животни, които ловували, 1/3 - от тези ядки монгонго и останалата 1/3 от разни ядивни растения- зеленчуци, дребни плодове, корени. Всьщност са имали класическо ВМ-НВХ. Излишно е да се споменава, че не са страдали от болестите на цивилизацията.  

Общи условия

Активация на акаунт