Бременност, бебе и котка

  • 12 331
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 493
С домашна котка, за която редовно се полагат грижи - има всички ваксини и се обезпаразитява вътрешно и външно на съответния период от време, няма проблем. Доколкото знам, а и съм се допитвала до лекари, опасността бебчето да развие алергия към козината на котките е по-малка, ако майката съжителства с това животно през бременността. Единственото, което е препоръчително да се избягва от бъдещата мама, е почистването на тоалетната на котето. И е желателно то да е само домашно, т.е. да няма контакт с улични събратя. Peace

Няма по-прекрасно от това да видиш котето си сгушено до своето дете Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 19 418
Когато бях бременна, по собствена инициатива си направих тест и .... положителен. Щях да умра от притеснение, но в тукашен форум ме просветиха - направен ми е тест ИгГ, което е за антитела за минала инфекция, а не за съществуваща. Направих 2-ри път за настояща инфекция - нямах, слава Богу. Едно момиче в болницата ми каза, че щом имам котарак от години, съм минала токсоплазмозата, без да усетя, и затова имам антитела.

Последна редакция: вт, 05 юли 2016, 15:08 от Cuckoo

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Няма по-прекрасно от това да видиш котето си сгушено до своето дете Heart Eyes


Оффтопик

//Имам 2-3 толкова сладки снимки  Heart Eyes  Hug Красота  Heart Eyes

# 18
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 697
Скрит текст:
Аз съм ветеринар, за съжаление, само по образование... Не започнах да го работя...Токсоплазмозата се "прихваща" наистина от изпражненията, но при положение, че сте имали контакти с котки преди да забременеете - нямате проблеми.

Извинете, ама си личи, че не сте го работили...
Контакт с котка НЕ Е еквивалетно на заразяване. Аз съм имала цял живот контакт с много котки, живяла съм с котка и въпреки това НЕ СЪМ карала токсоплазмоза и съответно няма имунитет и нямах по време на бременността. Не всяка котка има токсоплазмоза.

Иначе който ви каже да си пратите котката някъде или че е вредна за бебето него го пратете някъде.
Скрит текст:
Прави се тест, ако сте карали токсоплазмоза - наистина нямате никакъв проблем. Ако не сте - много много по-вероятно е да хванете от не добре измита храна, отколкото от котката. Токсоплазмозата е само в изпражненията и след като котката се изходи им трябват няколко часа, за да се развият или какво беше (информирах се подробно като бях бременна, вече не помня с точност информацията). Тоест тоалетната на котката да се чисти сутрин и вечер НЕ от бременната (ако се наложи то с ръкавици) и това е.

Колкото до алергиите - наистина и аз съм чела, че ако рано имат допир с определени алергени вероятността да развият алергия става по-малка. Това при положение, че са предразположени, иначе алергия не се развива така както са писали други преди мен,

Затова и го поясних   Embarassed Mr. Green Не съм се изразила коректно относно "контакт - а". Имах предвид това, което повечето потребители казват. Да - не всяка котка е носител.  Simple Smile
Нищо лошо не е сполетяло дете, отгледано с животни около себе си...Дори спомага за емоционалното и психологическо развитие  bouquet bouquet bouquet

# 19
  • Мнения: 267
Абсолютно, у нас за съжаление повечето лекари препоръчват "разкарването" на животното, пълни глупости. Има достатъчно информация и всеки който иска може да се информира.


Е ,те лекарите препоръчват и да се изостави бебето в дом,ако е със синдром на Даун...трудно се гледалo- по истински случай!

# 20
  • София
  • Мнения: 183
Когато забременях първия път имахме две котки. Изследвахме ги за токсоплазмоза- отрицателна беше.За съжаление едното коте почина. С втората бременност другата котка продължи да е с нас. Не съм я махала изобщо от вкъщи. Тя страни от бебетата и не ходи при тях, така че и това не е проблем. Освен това тя никъде не излиза и се храни само с храна за котки, така че е малко вероятно да се зарази.
Смятам, че котките не са проблем за бременни и деца. Не бих я махнала, защото тя е част от семейството и съм поела грижата за нея преди 7 години.

# 21
  • Мнения: 2 532
И аз си изкарах двете бременности с котка. Съответно и децата си гледам с нея. Още след изписването извикахме педиатър на домашно посещение. Тя засече котката в коридора и единственото, което каза е, че и нейното внуче(също бебе тогава) живее с коте.
Единственото, което съм правила по отношение на котката, е през бременността да не почиствам тоалетната й. Още с първата това задължение се прехвърли на ММ перманентно Mr. Green

# 22
  • Мнения: 13 959
Имам две деца и двете са отгледани от рождението си в присъствието на две домашни котки. Голямата ми дъщеря има един доста дълъг списък с алергии хранителни , поленни,домашен прах,мухъл, лекарства но не и към  котки! Синът ми няма никакви алергии. Мъжът ми е алергичен към котки но живяхме с тях 16 години. Бяха обезпаразитени ваксинирани, тоалета чистех ежедневно и ги решех.

Докато децата бяха бебета котките знаеха и не ходиха при тях. След като ставаха на годинка ходиха да се гушат и ако някой непознат дойдеше вкъщи ръмжяха да пазят децата. Котките са невероятни, стават истински членове на семейството. Оффтопик но след като починаха не мога да помисля да взема друго животно. Спомням си за тях ежедневно...

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 00:27 от _re_ge

# 23
  • София
  • Мнения: 855
Имаме два котарака, за които се грижим от почти пет години. Когато разбрах, че съм бременна започнах да се информирам, защото всичките ми познати казаха да махнем котките, включително докторът от МД, който следеше бременността.
В крайна сметка проверихме котките за токсоплазмоза (беше отрицателно), аз отидох в приемния кабинет на Националният център по заразни и паразитни болести и лекарят ми обясни какви изследвания трябва да се правят. Тестовете са два, единият проверява дали си заразен, другият дали си преболедувал и имаш изграден имунитет. Първият се прави контролно през месец. Дори животните да не излизат навън и да се хранят само с пакетирана храна, зараза може да се пренесе с обувките на стопаните. Моите любимци проявяват огромен интерес към всички новопристигнали папуци  ooooh!. А, също и само мъжът ми започна да им чисти тоалетната. Слагах ръкавици когато се е налагало да го правя аз.
Относно алергията към козина смятам, че по - голяма тежест има наследствена обремененост.
През цялото време и през ум не ми е минало да махам котките. Считам, че просвета и информираност помагат повече от предразсъдъци и суеверия.
По настоящем малкият много им се радва и играе с тях. Когато прекали, котките се спасяват някъде. Не се е случвало да го одраскат или ухапят, въпреки грубите игри.

# 24
  • Мнения: 4 954
Конктактът с котки е профилактика на развитието на алергия.

# 25
  • Мнения: leet
Всъщност, това да разкараш здравото, домашно животно, защото чаках дете е една от висшите форми на дива селяндурщина и неинформираност по въпроса. Но.. различни хора. А любимото ми е "Има косми". Все едно детето като излезе в пясъчника ще е в стериална среда, която е много по-приемлива от наличието на животинка у дома.  ooooh! През цялата бременност това ми беше един от любимите въпроси "А вие.. сега къде ще дадете котката?". Ми ще го евтанизирам, баси! То пък как един не пропусна да ме пита. ММ и той щото не беше живял с котка искаше да го дава на свеки, ама си остана с предложението.

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 08:58 от DV84

# 26
  • Мнения: 57
Всъщност, това да разкараш здравото, домашно животно, защото чаках дете е една от висшите форми на дива селяндурщина и неинформираност по въпроса. Но.. различни хора. А любимото ми е "Има косми". Все едно детето като излезе в пясъчника ще е в стериална среда, която е много по-приемлива от наличието на животинка у дома.  ooooh! През цялата бременност това ми беше един от любимите въпроси "А вие.. сега къде ще дадете котката?". Ми ще го евтанизирам, баси! То пък как един не пропусна да ме пита. ММ и той щото не беше живял с котка искаше да го дава на свеки, ама си остана с предложението.


Абсолютно съм съгласна!! Ние имаме персиец, кастриран, ваксиниран и прочие, като забременях, се зачуха гласове да сме го махали, ама никой не настоя, след като ние отказахме. Направих си тест за токсоплазмоза в първите месеци, отрицателен беше и там си и останах. Нищо повече. Всичко е наред, котето и детето сега играят като пощурели. Педиатърът ни категорично каза, че котката не трябва да се маха от бебето - първо е профилактика срещу алергии, както прочетох и по-горе, и второ, е помощ при емоционалното развитие на детето - особено когато е още без братчета и сестричета.

# 27
  • Мнения: 493
Махането на домашното животно при наличието на бременност ми звучи равносилно на това да си "махнеш" по-голямото дете или съпруга си, ако се разболеят, докато си бременна или през първите месеци на бебето, докато изгради някакъв имунитет. #Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 19 418
Интересно е, че моят син е роден и израснал с котка, но не проявява грам интерес към нея, нито изобщо към други животни. Характер...
Сега се сещам, че няколко пъти сме хващали котарака да лежи в бебешкото креватче...

# 29
  • София
  • Мнения: 39 901
Моята гинеколожка също отсече "махнете котарака". Ние с мъж ми само се погледнахме, съгласихме се и пасувахме.
Правих си изследване за токсоплазмоза, отрицателен. Изследвах и котарака.

Бях притеснена за 1вото посещение на педиатърката след раждането. Котаракът ми не обича гости, но тогава дойде да види кой е дошъл у дома Simple Smile
Накрая педиатърката каза "радвате ме"  Laughing

Имам няколко снимки на котарака и бебето, но като цяло котака се опитваше да бъде по-далече от сина ми.
Когато малкият беше на 4м спасихме един котарак (малък). Живя с нас около година и бяха 1ва любов със сина ми.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт