Бременност, бебе и котка

  • 12 316
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 368
През цялата бременност това ми беше един от любимите въпроси "А вие.. сега къде ще дадете котката?". Ми ще го евтанизирам, баси! То пък как един не пропусна да ме пита.

 #Cussing out #Cussing out Как ме ядосват такива хора! Какво значи "махнете си котката"?!? Да не е телевизор да го махна? Нещо не схващат, че става дума за живо същество, другарче и любимче.
Ние още не сме казали на никого, че чакаме бебе - но съм сигурна че ще се започне същия рефрен за двете ни котани.  ooooh! Не че ме вълнува, ама просто се ядосвам.
За щастие като казах на доки за котките само ми каза, че трябва да си направя тест, което си е ок  Flutter

# 31
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 852
Като бях бременна с дъщеря ми имахме котка, и сега като съм беменна с второ пак имаме. Не съм се тестувала за токсоплазмоза, но ме накарахте да се замисля дали да не го направя. Проблеми не сме имали досега. Котката е обезпаразитена и ваксинирана, но понеже сме в къща излиза и навън, съответно там си върши и нуждите. Мисля, че така е и по-хигиенично - нищо не се чисти, няма и попиляна котешка тоалетна из къщата.

# 32
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
От опита ми досега с Топчо у дома няма разхвърляни камъчета от тоалетната. Използва, заравя си и това, което е попаднало извън нея го "гребе" с лапичка и го събира около нея, много улеснява мама.
Иначе има камъчета из къщи понякога, няма как лепят се на лапичките, но не е болка за умиране.

# 33
  • София
  • Мнения: 19 363
Не съм чак такъв капацитет и може да бъркам, но няма гаранция за котка, излизаща навън. Паразити и зарази се хващат от какво ли не.
Моят котарак също обича да ходи навън, макар да живея в блок. Само дето преди седмица го подгониха едни помияри, та набързо си припомни катеренето по дърветата.

Инфекцията при лица със запазен имунитет протича благоприятно с дискретна до изразена грипоподобна симптоматика. Най-често се наблюдава увеличение на лимфните възли в шийната област, без съпровождаща болезненост в тях. Сред възрастни обичайно се засяга една група лимфни възли, но при децата – не рядко се ангажират и повече. Понякога състоянието персистира в продължение на един-два месеца, рядко още по-дълго.

Предполагам, че в моя случай аз съм изкарала преди забременяването си и затова имах антитела за стара инфекция.


# 34
  • Мнения: 289
Благодаря на всички отговорили до тук.
Както очаквах темата се завъртя повече около токсоплазмозата, отколкото по въпроса за алергиите. За токсоплазмозата е ясно - тест и готово.
Затова въпросът ми е относно преразположеността на бебе, живеещо с котка, към алергии. Защото това е нещо, което е по-неясно.
Мненията, на които попадам в нет-а са две - космите предизвикват алергия при предразположен човек или космите в ранните години предпазват от алергия.  Shocked Laughing  Или пък - няма връзка... Еми...  newsm78

# 35
  • Мнения: 368
Дебора, прегледай пак отговорите. Поне 5 - 6 момичета са писали за алергиите.
Обобщено: няма опастност да се развие алергия от съжителството с котка. (може би дори обратното)
Като биолог мога да те успокоя специално за котките: алергиите се причиняват от не естествени за тялото елементи - синтетични лекарства (антибиотици и др), изкуствени елементи в храната (консерванти, стабилизатори, бои), замърсители във въздуха и водата, домашна химия (почистващи препарати). Може да бъде и силно нервно напреджение или ужилване от отровно насекомо.
И тези изкуствени елементи объркват имената система. Тя започва да се държи неадекватно и да атакува неща, които са съвсем безопасни (което не трябва да прави) - но които НЕ СА ПРИЧИНА да се появи алергията.
Т.е. ако някой е алергичен към котки, кучета, брези, ябълки, други дървета, треви, прах, прашец... то не е защото майка му/й по време на бременност е била в контакт с котки, кучета, ябълки, треви - а по някоя от сповенатите по-горе причини.
А сетих се - може и да е наследено, макар че по-скоро се наследява предразположеност.
Надявам се да е било полезно.  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 39 856
Котаракът го взехме когато дъщеря ми беше на 2г.
Тя има неустановена алергия към ухапване от насекоми. От няколко години не сме ходили на село и няма проблем. Аз си мислех, че е от кокошинки.
Синът ми няма никакви алергии.

# 37
  • Мнения: 4 954
Синът ми прави някакви алергични реакции, та четох доста за алергиите тия дни. Първият и най-важен фактор за развитието на алергии е наследствеността. Наследява се предразположеността към алергия, т.е. ако мама е алергична към полени, а татко към домашен прах, бебето може да е към ядки, например. Но шансът да развие някаква алергия е голям. Втори фактор за развитието на алергии е растеж в стерилна среда. Колкото по-малко се сблъсква с даден алерген от околната среда (домашни любимци, полени, пра, плесени), толклова по-голям шанс има да се алергизира към тях. Това е малко спорна теория, но много лекари обвиняват за алергиите именно несблъскването в ранна възраст с алергени.

# 38
  • Мнения: 123
То всичко е опасно, но трябва ли да се изолираме от живота?!  Grinning
Имунитетът ми се е изграждал в продължение на години на ред. Бях гризната по ръката от улична котка, която храня преди няколко месеца, подду се мястото. Джипито каза да махам котките, аз се ококорих и му отг, че по-лесно е аз да се махна от нас. Имаме над 10 мяукащи същества.
Аз лично нищо не промених поне до този момент в ежедневието си / в началото на седми месец съм/, все така ги гушкам, храня,обезпаразитявам, извеждам си кучетата на разходка и съм просто сигурна, че нищо няма да стане с бебчо, като се роди.
За жалост съм до болка свикнала да спя с някоя от котките ми в леглото, ще ми е малко трудно да привикна да не ги пускам като се роди бебока, но ще е временно предполагам докато поотрасне малко.

Като цяло мисля, че това от което те е страх най-много това се случва.

# 39
  • Мнения: 13 892
Първият и най-важен фактор за развитието на алергии е наследствеността. Наследява се предразположеността към алергия, т.е. ако мама е алергична към полени, а татко към домашен прах, бебето може да е към ядки, например. Но шансът да развие някаква алергия е голям. Втори фактор за развитието на алергии е растеж в стерилна среда.

Встрани от темата за котките но по темата с алергиите понеже съм ВЪв тази тема от години и имам набюдения. и аз и съпругът ми сме с много алергии различни. аз съм лекувана с десенсибилизатори 1992-1995 година. Дъщеря ни има още по голям набор от алгерии включващи и нашите с баща й. Някои от нашите слава богу няма.  Допреди да навърши 12 аллергиит се прояваха с обриви... след 12 нещата с еобърнаха в астма и се наложи  последните години да я лекуваме инжекционно. В свелината на това когато се роди синът ми съветът на педито беше максимално да отложа захранването ( при дъщеря ми захранването почна на 4 месеца- някой д аме беше забухал тогава по глава д ами каже да не захранвам- но по онова време такива бяха нормите). Синът ми е изключително кърмен 9 пълни месеца без да се добавя дори вода. в момента има само показател за ниски степени на алергия към домашен прах. Каквото съм написала говори красноречиво .
та по темата дъщеря ми има алергии от наистин много неша- полени почти всичко дървесно цъфтящо , храни, лекарства, влага мухъл домашен прах  ....без да е расла в стерилна среда. Но е расла с котки и към тях няма алергия. това е също толков аинформативно по въпроса за котките  децата.

# 40
  • Мнения: 13 892

За жалост съм до болка свикнала да спя с някоя от котките ми в леглото, ще ми е малко трудно да привикна да не ги пускам като се роди бебока, но ще е временно предполагам докато поотрасне малко.


гарантирам ти че отиваш в листата им на второ място... ще искат да спят при бебока  Joy

# 41
  • Мнения: 123

За жалост съм до болка свикнала да спя с някоя от котките ми в леглото, ще ми е малко трудно да привикна да не ги пускам като се роди бебока, но ще е временно предполагам докато поотрасне малко.


гарантирам ти че отиваш в листата им на второ място... ще искат да спят при бебока  Joy

Да, това би било хубаво, само да не решат да спят всички заедно  Simple Smile до него Simple Smile Иначе от моя страна няма да има проблеми.

# 42
  • Мнения: 4 954
Не е гаранция. Моят котак е толкова потресен от наличието на бебе, че отказва да е в една стая с него.

# 43
  • Мнения: leet
Моят коТ най-категорично отказва да споделя едно помещение с малкия. Особено като реве - толкова е потресен, че веднага се отегля в друго помещение, на спокойствие и тишина. Винаги е спал при нас на спалнята, сега пак идва, но задължително е във възможно най-далечният край от кошарата. Потресен е от малкия човек и няма никакъв интрес към неговото развитие.

# 44
  • Мнения: 2 532
И нашият го избягваше в първите месеци. После взе да се престрашава и да го доближава. После обаче синчето взе да проявява интерес и да го дърпа за опашката, да го скуби...и той пак взе да го избягва поради съображения за сигурност Mr. Green Ама е доста търпелив и не закача детето при целия тормоз, който му прилага(все още). Ще го видя и с малката скоро. Засега даже не я е поддушил още Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт