някой ползва ли гофретник

  • 14 434
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
и доволен ли е,стават ли бързо за колко време?

# 1
  • Мнения: 222
Аз имам и съм много доволна от него.Стават бързо гофретите. Не мога да кажа, че го ползвам всеки ден но в месеца 1-2 пъти.той е комбиниран и по-често за сандвичи го ползваме.

# 2
  • Мнения: 446
А каква е рецептата за сместа?

# 3
  • Мнения: 818
Имам гофретник от лятото,ползвам го често,стават бьрзо гофретите.
Има много рецепти за гофрети.Тази която ползвам най-често напоследьк е:

1 чч. пр.мляко
1 чч.брашно
1 кч.олио
1/2 пак.бакпулвер
2 яйца

Всичко се разбива с миксера.Излизат 5 гофрети.С 3 такива гофрети направих тази торта http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1564100

# 4
  • Мнения: 3 927
Да, купих си случайно от Метро уред 3 в 1, т.е има приставки за гофрети, сандвичи и само скара. Марката е Optimum trojaczek. Обаче гофретите ми не се получават. Изчетох всички теми за гофрети, разпечатах един куп рецепти, пробвах две от най-прехвалените и не се получиха. И по двете рецепти оставаха сурови и меки след около 6 до 10 минутно печене, което ми изглежда много.....А тестото по рецептата на Tandoori дори стана по-гъсто от кексовото Shocked - направо невъзможно да се разлее по формата........

Обаче от другите приставки съм доволна Simple Smile. Правя залепени сандвичи с най-различни пълнежи, а на скаричката препичам филийки, пържа си яйца на очи - стават набръчкани и готини Mr. Green, дори пека пърленки, обаче и те стават бавно......

В крайна сметка стигнах до извода, че гофретника трябва да е по-мощен. Моят е 700 вата, което явно не е достатъчно.....

Bambinka, да взема да пробвам и твоята ли Thinking newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 587
Ей, много ги обичам тези  гофрети Peace
Но от известно време се старая да хапваме здравословно вкъщи и съм  прибрала гофретника Sad
Експериментирала съм с доста рецепти, но най- сполучлива се оказа тази :

1,5ч.ч. брашно
3ч.л. захар
1/2 ч.ч. разтопено масло
1ч.ч. прясно мляко
2 яйца
1 ванилия

Разделят се белтъците и жълтъци.Жълтъците се разбиват със захарта, брашното и млякото, накрая се добавя маслото.Белтъците се разбиват на сняг и внимателно се прибавят към жълтъчната смес + ванилията. Излизат 5-6 броя.

Добър апетит  chef

# 6
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Аз ползвам ТСМ-ски, доволна съм, редовно правим вкъщи. Много рецепти пробвах, накрая се спрях на тази на Tandoori :
250 грама масло ( разтопено)
6 яйца ( може и с 5)
300 гр. вода
500 гр брашно
50 гр захар
1 лъжичка канела
1 ванилия

При тази рецепта гофретника не се маже с масло предварително!
 
 

# 7
  • Мнения: 3 927
jaklins,

кажи, моля те с каква гъстота се получава при теб сместта? Точно тази рецепта правих за първи път, защото беше най-похвалената, но тестото стана ужасно гъсто - не можеше да се разлива, трябваше да го мажа с нож. След първата гофрета го разредих с вода, че да стане поне малко точно......

Не мога да разбера защо така стана?! А не съм с две леви ръце........

И може ли да кажеш каква мощност е твоя гофретник, моля?

# 8
  • Мнения: 1 399
И аз ползвам ТСМ-ски, 1000W.
Не съм доволна.
Не мога да го ползвам на максимална степен, защото от долна страна, където сместта се разлива плътно по улейчетата прегарят, а от горе остават сурови.
На по-ниска степен стават бавно, както казва Тането по около 10 мин на гофрета /т.е. 2 гофрети, защото е двоен/. И пак от едната страна /долната/ са изпечени по-добре отколкото от другата.
Рецептата, по която ги правя е от форума. Не си спомням кой я беше пуснал, но твърдеше, че е професионална и гофретите стават хрупкави като вафли.
Не се съмнявам в нея, но явно моя гофретник е скапан.

Ето рецептата:
4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1л. прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.
Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!

# 9
  • Мнения: 3 927
стелла,
тази професионалната ми беше втория опит, за съжаление пак не добър Wink

Хрумна ми да питам, т.е. да използвам темата, стават ли ви гофретите релефни и от двете страни? Моите са на дупчици само от долната страна, отгоре са равни. Представям си ги, че трябва да се надуят, да стигнат до горната плоча и да образуват дупки и отгоре, но.......не става.......

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 10:46 от Taneto

# 10
  • София
  • Мнения: 722
Моят е Елит.
Стават дупчици и от двете страни. Рецептата, която използвам е с кисело мляко, но ще пробвам тези, които са написани тук. Сигурно са по-хубави.

# 11
  • Мнения: 1 399
Хрумна ми да питам, т.е. да използвам темата, стават ли ви гофретите релефни и от двете страни? Моите са на дупчици само от долната страна, отгоре са равни. Представям си ги, че трябва да се надуят, да стигнат до горната плоча и да образуват дупки и отгоре, но.......не става.......
Е, и аз за това говоря.  Laughing
От долната страна е релефна и се изпича добре, а отгоре не.

# 12
Аз съм много доволна от моя гофретник "Елит".Много често правим гофрети от тази смес излизат 6 бр. Релефни са и от двете страни.
2  1/4 ч.ч.брашно с набухвател
1/4 ч.л.сол
1 ч.л. захар
3 яйца
1 1/2 ч.ч. прясно мляко
2 л.масло
Всичко се обърква и става средно гъсто тесто.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 563
А някой използва ли Бош? Защото на морето видях, че най-хубавите гофрети ги правеха в модел на Бош, но не ми се дават още 100-на лева за нещо, което ще използвам рядко.

# 14
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Айде,казвайте кой гофретник е добър,че аз отдавна им се точа.Сега малко ме притеснихте с това,че един не изпичал добре,другият пък не правел дупчици...... newsm78който има ,и е доволен нека казва,че ми текат лигите.Марка,мощност,пари....всииичко:lol:

Общи условия

Активация на акаунт