Кърмене и връщане във форма?

  • 2 094
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Мами,
дано не ви се стори претенциозно и не на място, но имам въпрос и относно килцата и кърменето и имат ли връзка Wink.
С раждането загубих около 7 кг, които веднага си върнах и някак си....ами като "подута" съм с това кърмене. Постоянно съм гладна. Най-лошото е, че се опитвам да се храня леко и не отслабвам нито кг, а имам поне 10-12 кг да свалям. Ритъма около блзнаците е тежък, гледам да наблягам на плодове и салати, доста вода, позволявам си ядки и ....не мога да си върна формата, поне малко, чувствам се тежка и ... Embarassed
Сякаш задържам всичко, направо съм отчаяна, а на леко хранене съм вече повече от 1,5 месец.
Моля споделете, истина ли е , че се завръща формата едва след кърменето. Не бързам, никак даже, само искам да знам дали е така!

# 1
  • Мнения: 405
ДолчеВита, аз също бях като подута след раждането, ама не само се чувствах така ами и така си изглеждах. Намалих значително солта, включих и доста спорт и 5м след раждането ми остават 5кг за сваляне (от 16 някъде), след раждането не бях свалила почти нищо. Иначе все още си хапвам доста, някъде по 1800-2000 калории на ден, но много внимателно следя какво ям. Моят съвет е да си провериш и кръвното, защото при мен това подуване беше придружено с високо кръвно, нещо като реакция след раждането.

# 2
  • Мнения: 690
и аз съм така - имам да свалям още 6-8 кила  Peace имах същите терзания  Rolling Eyes в началото ми се ядеше повече дори, отколкото като бях бременна  Rolling Eyes но мисля, че след като спра да кърмя - ще ги сваля  Peace още повече, че и хормоните "ще си дойдат на мястото"  Peace засега кърменето ми е по-важно от килата  Stop

# 3
  • Мнения: 835
И аз имам същият проблем.Реших обаче да се подложа на диета, свалих 5кг, но кърмата ми намаля и се оказа, че бебо не наддава.Та спрях с диетите и май ще съм си дебела това лято........ #Cussing out
Но явно докъто се кърми спасение няма.....

# 4
  • Мнения: 373
Ох, смятате ли, че хормоните играят роля? чувала съм, че и да се пази диета по време на кърмене, не се сваля.... Shocked
Аз пак да кажа, намалих хапката и нииииииииииищо...като че ли не съм аз... Embarassed

# 5
  • Мнения: 3 638
Долче Вита, не пишеш колко са големи близнаците, но аз лично вече съм си свалила всичките килограми от бременността (бях качила 27 и с раждането свалих 16-17). Останалите 10 изчезнаха лека-полека, без да съм спазвала никакви диети, даже похапвам доста, защото понякога след кърмене се чувствам уморена и ми се вие свят  Sad В момента дори гледам да хапвам повече, защото продължавам да слабея, а честно казано не се харесвам много слаба. Мисля, че ако кърмиш близнаци периодът не е най-подходящ за диети, защото все пак организма е подложен на натоварване. Имай предвид, че са ти нужни около 500 допълнителни калории на ден, трябва да си набавяш и достатъчно калции. Моят съвет е да се храниш добре, но да избягваш храните, от които е знайно, че доста се пълнее, особено сладичките работи, към които и аз имам неудържимо влечение  Crazy
И още нещо - трупали сме килограмите в продължение на 9 месеца и поне толкова ни трябват, за да влезем малко във форма  Simple Smile Като проходят ще видиш какви фиданки ще станем  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 837
Твърде индивидуално е. Аз въпреки усиленото кърмене и доброто хапване свалих килограмите още след третия месец. Сега, година след това, съм наддала с около 4-5 кг., но  аз кърмя вече много малко, та не това е причината. Познавам много дори болезнено слаби кърмачки и много пълнички кърмачки...

# 7
  • Мнения: 373
Долче Вита, не пишеш колко са големи близнаците, но аз лично вече съм си свалила всичките килограми от бременността (бях качила 27 и с раждането свалих 16-17). Останалите 10 изчезнаха лека-полека, без да съм спазвала никакви диети, даже похапвам доста, защото понякога след кърмене се чувствам уморена и ми се вие свят  Sad В момента дори гледам да хапвам повече, защото продължавам да слабея, а честно казано не се харесвам много слаба. Мисля, че ако кърмиш близнаци периодът не е най-подходящ за диети, защото все пак организма е подложен на натоварване. Имай предвид, че са ти нужни около 500 допълнителни калории на ден, трябва да си набавяш и достатъчно калции. Моят съвет е да се храниш добре, но да избягваш храните, от които е знайно, че доста се пълнее, особено сладичките работи, към които и аз имам неудържимо влечение  Crazy
И още нещо - трупали сме килограмите в продължение на 9 месеца и поне толкова ни трябват, за да влезем малко във форма  Simple Smile Като проходят ще видиш какви фиданки ще станем  Mr. Green

Ами на точно 4 месеца са!
Ох странна работа...ям салати и плодове а резултат 0, от сладко се ограничавам, но ядките са ми грях Rolling Eyes. Не мога и без тях. И аз страшно огладнявам след кърмене.
Все пак при този режим по друго време стрелката н акантара би помруднала надолу а сега - нищо!!! Embarassed

# 8
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Бях качила 28 кг през бременността. С раждането оставих в болницата 12кг, и до края на 3 месец вече изглеждах прилично, като сега вече си влизам в панталоните от преди бременността. Не спазвам диета, но понякога нямам много време да ям и когато седна на масата поглъщам промишлени количества. Не се терзай с тези излишни килограми. Успокой се и ще ги свалиш. Организмът си знае най-добре. Peace

# 9
  • Мнения: 3 638
Ами на точно 4 месеца са!
Ох странна работа...ям салати и плодове а резултат 0, от сладко се ограничавам, но ядките са ми грях Rolling Eyes. Не мога и без тях. И аз страшно огладнявам след кърмене.
Все пак при този режим по друго време стрелката н акантара би помруднала надолу а сега - нищо!!! Embarassed

Еха-а-а, рано е още да се притесняваш  Simple Smile Изчакай малко, след двойна бременност е малко трудно да влезем веднага в старите си дрехи, както някои наши приятелки, след раждането на едно бебче  Naughty Аз започнах да придобивам горе-долу нормален вид чак към 6-я месец някъде, дотогава си бях пухкава и най-вече все още "бременна"  Flutter Всъщност коремчето не знам дали напълно ще ми се прибере някога, но нали все пак трябва да платим някаква цена за щастието да ни се усмихват две съкровища едновременно  Heart Eyes
И не карай само на салатки и плодове, храни се разнообразно и добре. За да "поддържам" форма аз например гледам всеки ден да излизам на разходка с малките и бутането на двойната количка си е направо спорт  Crazy

# 10
  • Мнения: 373
Да, мила, и аз бутам количката и то на бърз ход като гледам на да не минавам покрай витрини, че.... Close
Освен това пренасям количка и 2 коша на ръце, ако има и покупки...всичко става на отделни курсове, че асансьора е мини Whistling....
Та затова, при толкова пот си мисля, че нещо не е наред. И веднага след раждането бях по-слаба от сега. Определено още напълнях като се върнах у дома...уууууууужассссс!!!

# 11
  • Мнения: 2 837
Наистина е много рано да се притесняваш. Това са само 4 месеца!. Постепенно всичко ще си дойде на мястото, сигурна съм.

# 12
  • Мнения: 24
И ние сме на 4 месеца, а аз съм по-дебела от колкото когато бях бременна. Качих много кила след като родих. Изпитвах огромен глад особено в началото, когато седяхме двете сами в къщи - ядях всичко каквото видя  Embarassed Интересното е, че никога не съм си падала по сладко, а сега много ми се яде. Явно така ще си бъда докато спрем с кърменето, поне сега не ми се правят експерименти.

# 13
  • София
  • Мнения: 932
И ние сме на 4 месеца, а аз съм по-дебела от колкото когато бях бременна. Качих много кила след като родих. Изпитвах огромен глад особено в началото, когато седяхме двете сами в къщи - ядях всичко каквото видя  Embarassed Интересното е, че никога не съм си падала по сладко, а сега много ми се яде. Явно така ще си бъда докато спрем с кърменето, поне сега не ми се правят експерименти.
Този пост всеедно аз съм го писала. Влезнах да раждам 70 кг, качих цели 20 през бременността  Embarassed. Когато родих, свалих 8 кг и после си ги качих за няколко месеца  ooooh!. Но си признавам, че много сладко ядях и много хляб, сега ги ограничих, а и тръгнах на фитнес преди 10 дена и има резултат поне малко (-2кг.) не очаквам пак изведнъж да стана 50 кг. , явно метаболизма ми е по бавен, а и скоро няма изгледи да спра да кърмя. Та се осланям главно на фитнеса и избягването на сладкото и тестените неща. Та дано все някога си върна предишната фигура .

# 14
  • Мнения: 373
И ние сме на 4 месеца, а аз съм по-дебела от колкото когато бях бременна. Качих много кила след като родих. Изпитвах огромен глад особено в началото, когато седяхме двете сами в къщи - ядях всичко каквото видя  Embarassed Интересното е, че никога не съм си падала по сладко, а сега много ми се яде. Явно така ще си бъда докато спрем с кърменето, поне сега не ми се правят експерименти.
Този пост всеедно аз съм го писала. Влезнах да раждам 70 кг, качих цели 20 през бременността  Embarassed. Когато родих, свалих 8 кг и после си ги качих за няколко месеца  ooooh!. Но си признавам, че много сладко ядях и много хляб, сега ги ограничих, а и тръгнах на фитнес преди 10 дена и има резултат поне малко (-2кг.) не очаквам пак изведнъж да стана 50 кг. , явно метаболизма ми е по бавен, а и скоро няма изгледи да спра да кърмя. Та се осланям главно на фитнеса и избягването на сладкото и тестените неща. Та дано все някога си върна предишната фигура .

Е, точно така стана при мен... Embarassed
и много ми тежи...като съмс викнала с 50 кг, сега чак коленете ме болят  Rolling Eyes
И аз си признавам, бях като ламя за сладко и тестено...
Ох май трябва да си сменям целия гардероб , а как в нищо не се харесвааааам  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт