Борислав Зюмбюлев - " Нуждаещ се"журналист от дообразоване?!

  • 4 759
  • 41
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не исках да се намесвам и да опорочавам темата за детенцето със синдром за Даун, затова пускам отделна тема. Всъщност не е точно тема, а искрено възмущение от написаното от един журналист в днешния брой на в. "24 часа". Въпросният господин Борислав Зюмбюлев е написал коментарна статия по случката с откраднатия джиесем на английския посланик и не пести обидни епитети към двете заблудени граничарчета, които са го свили. Нарича ги алчни, недорасли, глупави гащници, едноклетъчни субекти, баламурници и т.н. Не че оправдавам глупавата постъпка на момчетата, но г-на ме издразни с тона на цялата статия, още преди да стигна до момента, заради който пиша възмутения си пост. Цялото писание е написано в духа на "ах, как можахме да се изложим пред Европата, как ще ни приемат сега...", което принципно като линия на политиката у нас хипер много ме дразни... Но както и да е, не за това пиша тук... Към края на въпросното писание се мъдри и изречението - "Да не да са почнали да назначават по границите само хора със синдром на Даун?"!!!  #2gunfire Просто не можех да повярвам на очите си!  #Crazy Въпросният г-н "моля-приемете-ни-в-Европа" може би е пропуснал, че там, закъдето сме се запътили, освен че не си крадат телефоните, се отнасят с уважение към хората с увреждания, а не ги използват за обидни епитети. Така гадно ми стана, че може да приравниш едни глупави крадци и дребни мошеници с беззащитните, невинни деца (защото, доколкото аз знам, те рядко доживяват да станат възрастни  Sad) със синдром на Даун?!  Shocked Просто толкова се възмутих и огорчих (тъй като и аз съм журналист и ме досрамя от колегата, който явно също се нарича такъв  Embarassed #Cussing out), че не можах да не споделя. Чудих се къде да постна това излияние и реших, че все пак тук му е мястото. Ако въпреки това решите, че е неуместно, моля да ме извинине и модераторите да изтрият темата!

Последна редакция: ср, 26 окт 2005, 08:34 от yosarian

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Дано не почувства болката от това негов близък да е с ДАун! Само това ще му пожелая

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Много грозно. Но когато хората са далеч от подобни проблеми лесно изпускат такива приказки. За съжаление хората с увреждания най-често са или обект на подигравка, или при вида им се чука на дърво и се отминава с бърза крачка. Още по-възмутително е ,когато това се прави в публичното пространство.

# 3
За съжаление,
 не само отделни хора, но и като цяло нацията ни е едно недорасляче не само в отношението си към хората с увреждания.
И интересното, е че като че ли нарочно обект на подигравки винаги са били точно беззащитните. На такъв бих му изпратила една  #Cussing out и  #2gunfire. И напротив Наде, аз бих му пожелала да се сблъска очи в очи с подобен проблем за да види другата страна на живота " в запътилата се към Европата наша мила родина"
 

# 4
  • Мнения: 2 543
За съжаление, този начин на говорене и изразяване е характерен за много хора, освен за журналистите. Не бяха малко майките от този форум, които коментираха в темата за Биг Брадър, че онзи Петко (така му беше името, май) се бил "отървал на косъм от Синдрома на Даун". Много грозно и много жалко. Дори не ми се коменира. Tired

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Направо не ми се пише... че няма да е за четене после.

# 6
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
 smile3514
Аз да добява, че не всяко нещо става за сензация smile3511
Ама те туия неща се учат в първите седем години.
Само дето  тоя журналист май ги е проспал af newsm29 Лощото е, че не е само той newsm66 има още дето трябва да ги хванеш и до стената #2gunfire

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Като се абстрахирам от първоначалното си възмущение, мисля, че въпросният журналист е много глупав човек, друго няма какво да коментирам...

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да- българинът(макар да не обичам този род обощения) е склонен да нарича с епитети несимпатичните му хора без да осъзнава дискриминационния смисъл на изказването си и че с този начин на изказване възпитава и децата си. Много пъти съм чувала майка да казва на детето си "мръсен си като циганин", или реплика при по- големи деца и възрастни "Държиш са като идот"и да не споменавам по - тежките варианти, че ми е гадно само като помисля за тях...
Освен да драснем нещо до въпросната редакция и въпросният де се извини...но какво от това, че някой ще изломоти някакво извинение на 19 страница...Но пък защо да не го изтипосаме в радиото,а?!?! Зъхи, как му е името на този господин?

# 9
  • Мнения: 4 414
no comment...щото ще ме резнат модовете

http://24chasa.bg/default.asp?custom=24cnt
тук е служебния му адрес - който иска, може да му пише директно.

# 10
-  като го гледам май са го изпускали на глава целенасочено като малък #2gunfire
Сега - нека някоя правозащитна асоциация заведе дело срещу тоя и да дари парите за деца със синдрома на ДАУН.

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Тоя бил и зам. главен редактор!  Rolling Eyes Crazy
Йоси, не знам какво предавене правите, но наистина е хубаво да се обърне малко повече внимание, не само на този случай, но въобще - на толерантността и цивилизованото отношение към хората, и в частност - децата, с увреждания.

# 12
  • Мнения: 1 710
То какво да се коментира тук  Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз се изненадах, че е зам. главен и често съм виждала снимката при статии.

Ако искате да привлечем "24 часа" за каузата, да влезем в контакт с тях  и да им предложим рубрика или някаква трибуна да дададат. И понеже ми е мъчно за проблемите с Детските градини, можем да предложим рубрика "Търси се детска градина за..."  Там да се опише детето, снимки и да видим какво ще кажат градините. Ако детето е настанено по този начин, все си мисля, че персонала няма много да се мръщи, а ще бъде по-внимателен.

# 14
  • Мнения: 3 698
Мисля, че господин зам.главния редактор е длъжен да поднесе извинението си в  публичното пространство.

Общи условия

Активация на акаунт