На каква възраст пуснахте детето на ясла и как се отрази това на боледуването?

  • 4 097
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 356
Е някой деца боледуват по-леко и изкарват вирусите на крак (в детската градина). Което не е много приятно, ако твоето дете от всичко прави бронхеолити. Аз затова и си спрях голямото от ясла - само по три дни изкарваше и после антибиотик. Ама той се спукваше от рев и хич не свикна с яслата милия, та нещата бяха комплексни.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 726
Е някой деца боледуват по-леко и изкарват вирусите на крак (в детската градина). Което не е много приятно, ако твоето дете от всичко прави бронхеолити. Аз затова и си спрях голямото от ясла - само по три дни изкарваше и после антибиотик. Ама той се спукваше от рев и хич не свикна с яслата милия, та нещата бяха комплексни.

Ми да ама това дете дори на ясла не тръгна... Не е приятно изобщо да боледуват, но като гледам възрастта за някои деца не е критерии. Същото това дете сега вече е директно на детска градина и положението пак е зле.
Всички се надяваме децата ако не по-малко то по-леко да боледуват.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 694
Моето наблюдение е, че децата, които боледуват в яслена и градинска възраст после са доста по здрави и устойчиви на вируси, за разлика от децата, които тръгват директно на училище.

# 63
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 356
Аз не познавам деца, правещи усложнения от всеки вирус. А всички са тръгнали на градина по различно време - под 2 годишна възраст, на 2, на 3 и т.н. Извода е че всеки е свободен да опита и да действа според ситуацията. Важното е да имаме избор, ако нещата не потръгнат, да отложим, защото на някои хора им се налага да работят и ако детето боледува много, се получават неприятни ситуации.

# 64
  • Германия
  • Мнения: 3 437
И двете деца тръгнаха на 1г, каката при Tagesmutter (вид бавачка, която гледа до 5 деца в дома си), малкият на ясла. Тя боледуваше по-рядко. Той сега поне по един път в месеца е вкъщи по 2-3-5 дни, това от август или септември. Сега и двамата са с ангина. А Ерик тръгна точно май на ясла. Като цяло най-често са дребни неща като хрема и кашлица, нищо сериозно. Но миналия месец всички ни тръшна стомашно чревен вирус, който в градината и яслата май всички си го предадоха един по един, а сега ангината.

На работа нищо не ми казват, реално нямат и право. Отделно че почти всички колеги/колежки имат малки деца и знаят как е. Сега всъщност беше ред на мъжа ми да си остане вкъщи да го играе болногледачка, но понеже и дребния е болен, а още го кърмя, му се размина

# 65
  • Мнения: X
Че боледуват боледуват... Дъщеря ми я пуснах на 2 г и всеки месец се отчиташе по 1 седмица вкъщи.Което си беше доста добре. Леко прекарва вирусите. Имам и друго дете на 1.4м и заради кака си ги кара от сега. Винаги я заразява. ( каката е вече на градина).
Моето мнение е ,че този малък организъм няма нужда от сега да се подлага,  ако имате възможност изчакайте
 И за каква адаптация говорим на тая възраст. Там ги учат на навици и това е. В Детската градина е вече друго.

# 66
  • Мнения: 12 848
Дъщеря ми тръгна на ясла на година и осем месеца. Много боледуваше, веднага я спрях, щом можах, като останах в майчинство за сина. Седя си вкъщи до пет и тогава не боледуваше.
Той тръгна на детска градина на три, много боледуваше. Спрях го за година, защото баба му се съгласи да го гледа. След това не боледуваше.
Тези няколко месеца от година и 8 месеца до 2 години и няколко месеца едва ли ще променят нещо.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 620
Синът ми тръгна на ясла две седмици преди да навърши 2г. Почти не е боледувал, сумарно да е отсъствал 20 дни. Вече е на 4г2м и още не е пил антибиотик.
Според мен всичко е до имунитета, градете го не само със стандартни имуностимулатори от аптеката, но и с често излизане навън, много плодове и зеленчуци. Враг номер едно е голямото пазене и треперене над детето, навличане с дрехи и т.н. Давам му през грипните сезони да пие домашен черен бъз и чай с домашен мед. Не знам дали всичко изредено е укрепило имунитетът или ми се е паднало здраво дете, нп си струва да се опита. Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Искам да кажа нещо, свързано с боледуването на децата  - не се обвинявайте, нито се ласкайте, че детето много боледува или малко боледува. Всичко е до самото дете при равни други условия. Ако боледува, това не е ваша вина. Ако не боледува не е и ваша заслуга. До първи клас е така. В първи клас пак много деца боледуват, докато си извъртят всички възможни вируси в колектива, за тях е стрес самото тръгване на училище. Имунната система съзрява. Приказките как трябвало да се запознаят с вирусите са алабалистики, да не кажа по-силни думи. Няма нужда да се срещнат с всеки циркулиращ вирус, за да изградят имунитет. Тръгне ли детето в детско заведение, бъдете психически подготвени за боледуване. Ако не боледува, значи имате късмет.  Хората, които работят по детски градини и училища това го знаят и го виждат. Знаят го и лекарите, но много често за успокоение на родителите предписват какво ли не, а и родителите често на своя глава се юрват да купуват и да дават на децата какво ли не. Накрая става ясно, че детето просто пораства и заяква, имунната система узрява, а са потрошени сума нерви в опит да се повлияе на процеса. Хората с второ и трето дете го разбират по емпиричен път след първото.

# 69
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 356
И след първи клас е така. Синът ми е трети клас, лятото се спука да боледува. Брат му е на 5 г., нищо не закачи. Добавки никога не съм им давала, но почнах лятото, рибено масло по съвет на лекар. Децата ми са слаби, с фини кости и имаше логика в препоръката. Доброто хранене, чайовете и меда, както и не навличането даже не искам да ги коментирам, не е това рецептата, ама хич.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Доброто хранене, активността и т.н. се подразбират, защото това е част от нормалното отглеждане на  децата в днешно време в западния свят.  Въпросът е, че въпреки доброто хранене, добрите условия и всичко, децата, които са по-кекави си боледуват. Накрая пубертетът решава нещата.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 726
Боледувах до 24 годишна възраст и то постоянно! Пубертета нищо не решава! До дете си е. Или ви се пада боледуващо или не Simple Smile
Другото е да си успокоявата вашата съвест, че правите най-доброто.

# 72
  • Мнения: 626
Дъщеря ми не е ходила на ясла. Пуснах я на градина на 2.10м. Първите 2 седмици беше добре, но после се почна едно постоянно боледуване. 3 дни на градина и после 3 седмици вкъщи. Преди това рядко е боледувала и само 1 път беше пила АБ. За декември 2 пъти се наложи да пие АБ, сега последно за бронхит и вече се оправя. Много е неприятно, аз изкарвам почти всяко боледуване с нея, не пропуснах и последния вирус, а сега и баща й заедно с нас. Напълно съм съгласна с момичетата, които са писали, че е до дете и докато не го пуснете, няма как да знаете как ще е. В групата на дъщеря ми има дечица, които рядко отсъстват.

# 73
  • Мнения: X
От нашата ясла ми казаха, че първия месец ще е адаптивен с ходене 3 дни две седмици и 4 дни следващите две.
Дали за два часа, до обяд или цял ден - щяло да си покаже детето, но това с по няколко дни в седмицата го правили заради боледуването!?
Доколкото разбрах, от стрес им падал имунитета.
Имунната система, доколкото съм запозната, не е оформена до 3 годишна възраст, така че не знам колко е логичен този график, но така процедират в тази конкретна (частна) ясла.

# 74
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Тази тъй наречена адаптация ми звучи като пълна глупост, съжалявам. Това дете ще ходи 3 дни, тамън ще посвикне с децата, с персонала, с режима и след като 4 дни си е седяло вкъщи при съвсем друг режим и обстановка пак ще тръгне на ясла, айде пак да свиква на ново и бам! ново 20! пак 4 дена вкъщи.

С две деца съм правила адаптация, тя протича по съвсем различен начин

Общи условия

Активация на акаунт