За акцента?

  • 3 969
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 994
Не познавам чужденец, който да говори без акцент. За да е така или трябва да е попаднал като дете в чуждата страна или трябва да е двуезичен. Макар че при двуезични също съм чувала акцент.

аз пък имам няколко приятели с много добро ухо и твърдя, че говорят без акцент - едниният (грък) говори бритиш английски - британци не вярвяха че е грък - знаете по принцип колко тежък акцент има гърците, другият (българин) говори без акцент бритиш английски, френски и иалиански, като съответно е живял във Франция (1г) и Италия (3г)

аз имам акцент, не го крия, тук е важно да говориш без да заекваш, без да спираш да се поправяш, ако сгрешиш, защото ги дразни.

# 31
  • Мнения: 1 959
Имам акцент и не ми пречи.Винаги ме питат от къде ми е акцента и винаги с гордост съм казвала че съм българка и съм от България и ако изгубя този акцент имам чуството че ще изгубя коя съм и от къде съм а това за мен е много важно.

# 32
  • Мнения: 1 363
Секси е да имаш акцент. Отделно, че всички хора говорят с акцент. Всяка област си има собствен акцент. Защо да се срамува човек от акцента си?
Едни говорят с Ливърпулски акцент, други с Нюкасълски, трети със шотландски, с уелски, с бърмингамски, с безбройно много акценти. А, аз говоря с Български.  Grinning
Факт е, че говоря по- ясно от някои т. нар. местни. Важното е да ме разбират. Всичко останало губи значение.

# 33
  • Мнения: 1 384
И аз говоря с акцент, обаче какво от това. Винаги ще съм с акцент в Ирландия, защото ирландците говорят отвратителен диалект на английския. За мен е важно да говоря , пиша и чета правилно. Никой до сега от акцента ми не е познал от къде съм.
А някой клиенти намират акцента ми за секси.

# 34
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Не познавам чужденец, който да говори без акцент. За да е така или трябва да е попаднал като дете в чуждата страна или трябва да е двуезичен. Макар че при двуезични също съм чувала акцент.
Имам приятелка 100% българка, която на 20 години е дошла тук в Манчестър. Всички местни като я чуят си мислят, че е от Манчестър  Laughing  Единственият й проблем беше, че не се е научила да ползва думичката please достатъчно често  Crazy
Свекърва ми на около 25 години е заживяла в БГ, няма акцент, говори перфектен български. Съпругът ми се възмущава, че пропускала пълния член, но тази грешка много българия я правят, включително и аз Wink

# 35
  • Мнения: 1 147
Мисля, че всички чужденци говорят с акцент, някои от местните също  Grinning

За мен е важно да се разбирам с хората, да нямам проблем с комуникацията и най-вече да казвам това, което искам, а не това, което мога. Нямам проблеми с офиса, сигурно защото винаги активно съм ползвала английски в работата си, дори и в България.  Другото е че работя в голяма компания с много офиси извън Щатите, и странните имена/акценти не правят особено впечатление. Иска ми се да не говоря с акцент, най-вече заради собствения ми комфорт, даже си взех дискове за Accent Reduction, които от време на време слушам в колата. Не мога да кажа, че ми пречи особено, и вероятно винаги ще говоря с акцент.

# 36
  • Мнения: 1 817
Мисля, че където и да си, ще говориш с акцент. Аз в началото тук, в Германия, се притеснявах и те все ме гледаха странно, но сега вече не ми пука и никой не ме гледа на криво. Същото мога да кажа и за норвежкия, и за шведския ми! Само руски и английски говоря без акцент, НО тях ги говоря от 2 и от 5 годишна и съм ги учила с местен  Laughing

# 37
  • Мнения: 93
И аз мисля, че човек няма как да се освободи от акцента си освен ако няма много добър музикален слух (знам, че на повечето певци например това им се удава много добре). Затова предпочитам да наблягам на речниковия запас и граматиката - върху това може поне да се работи.

На мен акцента ми създава проблеми, а като се има предвид и сложните звуци в холандския често се налага да повтарям нещо няколко пъти докато ме разберат.

Аз пък знам, че Ралица Василева е завършила Първа Английска в София (спомням си, че една от учителките ни разказваше с възхищение за нея). Възможно е това да е било между няколко пътувания в чужбина разбира се.

# 38
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз за Ралица Василева знам, че е  научила английски от монахини в Индия / ако не се лъжа/ , които са я поправяли.

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 19:38 от Kalinka

# 39
  • Мнения: 2 032
Разбира се, правилното прозношение и хубавият глас винаги помагат.

Работата ми е такава, че е важно да говоря правилно. Преди години бях хванала един учител, който работи с актьори малко за помощ. Имаше ефект, но като спре човек "упражненията" пак се връщат лошите навици. Имам акцент, но е съвсем лек.  Много неща в прозношението/акцента могат да се култивират, с постоянство.

Като бях млада и необвързана, младежите-свалячи намираха акцента ми за секси.

В Обединененото Кралство, поради силните подводни течения, вълнения и въжделения на тема класа, много хора си формират мнение и ти лепкат етикет като те чуят как говориш.

# 40
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
CNN за Ралица Василева:
Цитат
Vassileva was born in Sofia, Bulgaria, and was educated at English language schools in Sofia and New Delhi, India. She graduated from Sofia University with a major in English and literature and a minor in Bulgarian and literature.

Общи условия

Активация на акаунт