За детските зъби

  • 4 015
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Пиех флуор като бременна. На Дариа не съм давала. Обикновено питам съответния детски специалист какво прави той за децата си и по това се ориентирам /за флуор, ваксини и прочие.../

Дариа сама си мие зъбите, аз само инспектирам, хваля и поощрявам  Mr. Green Понякога налита и на моята паста.

За радост зъбите в голяма степен са наследственост и се надявам да вземе тези от моя страна, защото са перфектни.  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 705
нужното количество флуор за едно дете има в 1/2л минерална вода <девин>, която е най-наситена на флуор. в другите води, особено трапезните няма.

моята зъболекарка смята, че е добре, но не задължително преди да тръгнат на Дг да пият флуор на таблетки, ако не си го набавят с водата. според мен профилактиката е най-добрият подход както към зъбите, така и към всичко друго. симона заведох на стоматолог преди 2 месеца за първи път и смятам да си водя децата поне веднъж годишно - хем профилактика, хем се запознават с кабинета и няма да изпитват страх, когато се наложи лечение.

# 17
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Давам зимафлуор капки по съвет на зъболекаря.
Той обясни ,че количеството зависи от водата която пием. И след разговора , който проведохме той препоръча капките ( и количеството).
Давам ги редовно. Признавам че понякога ги забравям и малката ме подсеща - тя си ги харесва.
  bouquet

# 18
  • Мнения: 967
Някои от вас споменават, че не дават флуор, защото са чували негативни отзиви, че вреди и т.н. Именно това ме интересува - какво му е вредното. Чух от зъболекаря, каква е ползата от даването, но също така знам, че някои са скептични относно даването на флуор.
ЗАЩО са скептични - това е въпроса. Искам да разбера какви са минусите и след като вече знам плюсовете да мога да реша ще давам ли Зимафлуор или не  Thinking

# 19
  • Мнения: 71
Аз пък давам флуорин - таблетки. Явно имат сладък вкус, защото бебонко /1г 7м/ ги харесва. Забеляавам по зъбките кафеви петънца, които все си мисля, че са от многото пиене на сок. Зъбите мием всяка ве4ер. Сутрин не остава време. На зъболекар не сме ходили, но незнам дали да не изчакам да изникнат и останалите зъби, защото не всички са

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Като бременна съм пила общо 10-15 пъти Зимафлуор,на Тери от капките съм давала също толкова пъти.Сега вече се мием с флуорна паста/Аквафреш/.Срещала съм теми против.Може би с търсачката ще излезе нещо.

# 21
  • Мнения: 24 467
Когато бях бременна с голямото дете зъболекарят ми ме предупреди да пия по 1-2 таблетки дневно флуор. Послушах го. След това на бебето поставях също по 1-2 таблетки във водичката. след 3 годишна възраст съм правила вече 4 години профилактика, като давам една опаковка и почиваме- месец- два. Не се товарим много. На прегледа преди няколко месеца нямаше никакъв проблем със зъбите. Не знам дали това е помогнало или ДНК е по- в сила.
С малкото бебе също правим от време- на време флуорна терапия.

# 22
  • Мнения: 8 505
Не съм давала флуор на дъщеря си.
Мия и зъбите с четка и паста (съдържаща флуор) от появата на първите 2 зъба-на 7м.Мия ги задължително сутрин и вечер,а когато сме вкъщи-и след всяка консумация на сладко.
До момента няма проблеми със зъбите,не съм я водила на зъболекар.

# 23
  • Мнения: 46 518
Пих, когато бях бременна, но на София не съм давала, педиатърката й не е изписвала.
На зъболекар съм я водила, когато си счупи зъбите, но не питах  Embarassed

# 24
  • София
  • Мнения: 1 345
И на мен ми казаха да не давам, а сега се чудя дали не сгреших newsm78

# 25
  • Мнения: 341
През бременността взимах Zymafluor. След като се роди бебока, питах личната му лекарка дали да му давам флуор, на което тя отговори "Отвори интернет и ще видиш, че в последно време се смята, че флуорът прави зъбите ронливи". Поузадачи ме тогава с това, но не започнах да му давам. Впоследствие спечели доверието ми в редица ситуации, поради което и до сега не съм търсила друго мнение по въпроса. Не давам флуор.
Зъбите започнах да му мия от както заима какво да му се мие  Mr. Green - от 9-10 месечна възраст - отначало без паста, после с по малко паста. Не съм го водила още на зъболекар, но съм говорила с моята стоматоложка, която смята, че под 3 г. на децата зъбите не е необходимо да се мият, за което ми е привеждала научно обяснение, но не го помня.
Това е общо взето моят опит. Успех в избора на подход!  Peace

# 26
  • Мнения: 705
моята стоматоложка, която смята, че под 3 г. на децата зъбите не е необходимо да се мият, за което ми е привеждала научно обяснение, но не го помня.


на мен пък това твърдение ми звучи доста несериозно. моята стоматоложка има пациенти на по 3 години, на които лекува кариеси. вярно е, че генетичният фактор е от голямо значение, но устната хигиена е важно условие за предотвратяването на кариеси. това дали може научно да оспори твоята стоматоложка???

# 27
  • Мнения: 24 467
Да, и моят зъболекар каза, че няма смисъл млечните зъби да се мият до около три години и ние така постъпихме. Очевидно с нищо не сме навредили, тъй като млечните бяха /и сега остатъкът от тях все още е/ абсолютно здрави, а новите мием отдавна. Кариесите не са последица от нередовното миене на зъби, причиняват се от вируси, така съм чела. Това не омаловажава устната хигиена обаче.
но пак никой не може да постави на везните ДНК, миенето и флуора и да определи кое точно до какви по вид и степен ефекти води.

# 28
  • Мнения: 705
Това не омаловажава устната хигиена обаче.

тогава какво представлява за вас устната хигиена на дете до 3г???

изобщо не искам да се заяждам, моля да ме разберете правилно! просто за първи път чувам за такава теория и ми звучи абсурдно. по-звучи да излезе от устата на мъжа ми, който редовно си прави оглушки при миенето на зъбите на децата, но един сециалист да твърди такова нещо, направо не мога да повярвам!!!

# 29
  • Мнения: 24 467
Ами до тук стават двама специалисти.
С устната хигиена започнахме когато детето беше с всички зъби в устата си и осъзнаваше какво прави. Не мога да кажа, че тогава е късно за създаване на такива навици. Напротив. Осъзнатите действия не са просто навик. Сега си мие зъбите два пъти дневно и намирам това за достатъчно. Прекаляването и в тази дейност не е добре. Също така пак от зъболекар съм чувала, че при прекалено често или много силно търкане се нарушава зъбният емайл.
Аз не съм стоматолог, затова казвам какво съм чула от такива /пък не сме посещавали само един/.

Общи условия

Активация на акаунт