ФАРОС или БРИТАНИКА за първокласници?

  • 27 546
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 403
Цените са от 10 лв. за учебен час нагоре. Може да се намерят и по-ниски ако преподавателят не е много опитен.

# 61
  • Мнения: 4 204
10лв за 45 минути, но обикновенно по час го занимава.И моя син е малък-предучилищна.не четат и пишат по английски,а само игрово го занимава!

# 62
  • Мнения: 4 188
А дали в началото е добре да е 45-60 мин, а не 90 мин?

# 63
  • Мнения: 4 204
Абсурд 90 минути за моя син!45 му е идеално!Иначе ще се разсейва!

# 64
  • Мнения: 428
Колебая се дали да запиша тази есен сина си на курсове по английски.Прочетох мненията ви до тук и явно всяка школа си има плюсове и минуси.Интересувам се как варират цените.Колко е годишната такса? Някой би ли ми казал ,понеже в сайтовете им няма такава информация?

# 65
  • Мнения: 315
......Интересувам се как варират цените.Колко е годишната такса?.....
мога да кажа за "британика "за тази година ; за дете втори клас; трета година в "британика"-4 вноски по 180 лв.

# 66
  • София
  • Мнения: 403
За Алианса цените за всеки клас ги има в сайта им - на ученически курсове, но в момента правят преработка. Плаща се на четири вноски. Средната цена на година е между 400 и 500 лв. - зависи кой клас сте. Най-скъпо е в предучилищната, около 650 лв., защото часовете са повече. Предполагам, че скоро ще ги има в сайта точните цени.
При съпоставка на цените се гледа и броят на часовете в различните школи. Може са се окаже, че при почти равни годишни такси на две места, като се сметне колко излиза един час, на едното място да е доста по-скъпо от другото.
45 мин. за едно посещение според мен е доста малко като време, особено ако се пътува до школата. Детето тъкмо ще се нагласи за работа и ще стане време да си ходи.

# 67
  • Мнения: 428
Eee,Момичета много ви благодаря-!!!   bouquet

# 68
  • Мнения: 1 674
Преди време се говореше за някакви стипендии за Британика. В края на учебната година се полага тест и най-добре класиралите се се освобождават от годишна такса за следващата година. Някой знае ли дали все още има такава практика?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 99
Преди време се говореше за някакви стипендии за Британика. В края на учебната година се полага тест и най-добре класиралите се се освобождават от годишна такса за следващата година. Някой знае ли дали все още има такава практика?
Има да! Но на базата и на резултати през цялата година! Peace

# 70
  • Мнения: 2 133
Дъщеря ми ще кандидатства за тези стипендии.Златната- напълно те освобождават от такса.Следващата- 50% и третата-10% отстъпка.Изпита е края на юни.в началото на септември, след проверката от Кембридж, ще съобщават резултатите Peace

# 71
  • Варна
  • Мнения: 99
Дъщеря ми ще кандидатства за тези стипендии.Златната- напълно те освобождават от такса.Следващата- 50% и третата-10% отстъпка.Изпита е края на юни.в началото на септември, след проверката от Кембридж, ще съобщават резултатите Peace
Zdravei, proshtavai che pisha na latinica, no taka moga v momenta samo! Peace  Cambridge niama nishto obshto sas stipendiite v Britanica t.e te ne se vkluichvat v cialostnata ocenka na baza uchebna godina. Stipendiite sa na baza Term reports i Book project t.e rezultati ot opredeleni neshta prez cialata uchebna godina! Popitai momichetata v ofisa! Uspex s Cambridge! Peace
P.S A inache stipendiite sa dve: Zlatna i Srebarna - 100% i saotvetno - 40%

# 72
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и аз знам, че Златната освобождава на 100% от такса за следващото ниво.
Но все си мисля, че има сребърна и бронзова, които процентно не знам как изглеждат.
Познавам дете, което спечели Златна.

Моята щерка не знам дали ще иска да се подложи на теста...

И наистина Сертификата от Кейнбридж няма нищо общо със стипендията.

# 73
  • Мнения: 2 133
Така е , да!Аз не написах правилно нещата ooooh!
Заблудих се покрай сертификата Starters.За него съм писала, че оценяването се извършва от Кеймбридж Peace
Златна стипендия – 1 БЕЗПЛАТНА учебна година
Сребърна стипендия – 40 % намаление на таксата
Днес плащах за изпита, питах и това е...Нещо пак не съм доразбрала Whistling

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 17:35 от franceska

# 74
  • Мнения: 162
Тенденциозно казвам истината за кадрите в "Британика". За да не съм голословна копирах изискванията към кандидатите в тяхната цялост от обявата в джобс.бг. Ето:

Екипът на BRITANICA търси динамични хора, готови да се справят успешно с предизвикателствата на една интензивна работна среда и предлага възможности за професинално развитие и напредък в кариерата.

Кандидатите трябва да отговарят на следните изисквания:
да притежават добри комуникативни умения;
да са добре организирани;
да имат желание за посещаване на семирари за професионално развитие.

Необходими документи за кандидатстване са автобиография и мотивацинно писмо на английски език, както и актуална снимка.


Къде се говори за важни според мен изисквания като езикова квалификация и опит? Интересно е и защо трябва да приложат и снимка. А какво са "семирарите" само предполагам.

Искам да изкажа мнение като човек с опит в тази сфера. Като подчертавам, че не защитавам Британика, не само защото са ни преки конкуренти, а и защото имам не дотам добро мнение за тях, но няма да се впускам в подробности, защото не е етично. Но общо за подбор на учители. За съжаление един човек завършил английска филология не винаги е перфектният преподавател. Особено що се отнася до деца в начален курс. Много по важна е енергията, желание за работа с децата, енергичност и най-вече мотивация за развитие. Въпросните семинари - вече за радост се организират и доста добри и полезни такива, чието посещение се оказва доста ползотворно, както показва нашият опит. В нашата школа провеждаме и вътрешни семинари няколко пъти в месеца, на които целият екип обсъждаме нови идеи и работата си като цяло. Основния проблем се появява от липсата на желание в хората да полагат усилие за развитието си като преподавател и нагласата, че това да си такъв е много лесна работа - всеки може да я върши стига да знае малко английски. Да, ама не. Нивото на езика е много важно разбира се, но не е всичко. Трябва да си в течение с новостите в преподаването, да си наясно с интересите на децата, как да им привлечеш вниманието, но да запазиш и уважението им и всичко това изисква много труд извън рамките на учебния час - нещо за което много хора не са подготвени и го възприемат като нещо, което не е тяхно задължение. И общо взето нещата са много по комплексни от филологическата диплома (която аз имам, да не помислите, че от яд към вишистите пиша това Stuck Out Tongue), и десетте години стаж.

Общи условия

Активация на акаунт