Американски колеж - тема 2 (втора)

  • 163 869
  • 1 445
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41 440
Откакто свят светува хората имат различен багаж в главата си. За мен си струва да платя, за Черна станция-не. Както виждам и за родителите на Вейка си струва, иначе щяха да я преместят в 11 клас в някой ПУЦ, да и осигурят диплома 6.00, то детето за 3 години си е взело достатъчно от АК. Ама не са го направили, явно искат да са мазохисти и да си хвърлят парите на вятъра.

Освен всичко друго аз написах, че дали си струва зависи от обстятелствата, а не по принцип. За тези, които не знаят английски и искат да учат в САЩ си струва, защото получават език, адаптация и препоръки.  Да, ама ние не искаме да учим в САЩ (поне на настоящия етап), знаем достатъчно английски и имаме и някои други съображения. Т.е. изобщо не съм развивала принципна идея, че АК не си струва.

# 61
  • Мнения: 8 567
Да преместиш дете от Американски колеж или от друго "елитно" училище е доста по-трудно решение, отколкото да го местиш от ПУЦ в ПУЦ.

Който се е хванал на хорото, няма избор. Когато децата са каниатствали за АК, те са  имали  вероятно и потенциала и правото на избор да учат във всяко едно от "елитните"безплатни училища

Сега, примерно след 9-ти клас нямат избор.
Вариантът му е АК или кварталното.
Няма как да го преместиш в СМГ или Немската.


# 62
  • Мнения: 1 479
Kритикари, що не се осъзнаете. Родното образование го докара до такава разруха, че в нета периодично се спори коя е най-добра от десетината елитни гимназии в страната. За останалите е по-добре да помълчим. И тук сме си зачесали езиците как едно от тия десетина училиуща , видиш ли, колко лошо било. Е много ви бърка в очите, че е платено. Ми спестете си 30 000 евра и си увеличете екстрите на джиповете, може и някое околосветско пътешествие в повече да организирате.
"Kритикарите" (Черна станция, already detective) няма да се осъзнаят - това са известни форумни "звездочели" патриотични  "членки"  Grinning  . Самото название на колежа ("Американски") ги докарва до нервно разстройство. Не са виновни те че са алергични на всичко американско- така са  закърмени и програмирании.

Но, преди да кандидатсвате си помислете добре дали си заслужава:
- ще учите нощем от 9 до 12 клас, защото няма да ви стига времето

- докато вашите връстници купонясват, вие ще учите за поредния тест
и само ще мечтаете да "поживеете"
Убедителни аргуМЕНТИ, просто убийствени !!!  Mr. Green
Извод: Учението в АК - наказание или страдание, изберете сами или да кажем ДА на купона и НЕ на учението! Венсеремос!  Mr. Green

И "критикарите" единогласно, като на партиен конгрес, одобряват такъв идиотизъм издигнат в ранг на домашно възпитание.

Не съм завършила АК, нито съм ученичка там ( ти май си обаче) обаче се съгласявам с теб Peace
Mr. Green Mr. Green Mr. Green

За мен темата е интересна само  в аспектите на побългаряването на американската с-ма. Ако абсолвентите са такива като въпросната г-ца, тогава положението на образованието в България  е повече от отчайващо.
Във връзка с гореизложената ситуация си спомних един "лозунг"  на "Грийн пийс":
Убий себе си - спаси планета.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 11:00 от plamenhk

# 63
  • Мнения: 2 993
Да преместиш дете от Американски колеж или от друго "елитно" училище е доста по-трудно решение, отколкото да го местиш от ПУЦ в ПУЦ.

Който се е хванал на хорото, няма избор. Когато децата са каниатствали за АК, те са  имали  вероятно и потенциала и правото на избор да учат във всяко едно от "елитните"безплатни училища

Сега, примерно след 9-ти клас нямат избор.
Вариантът му е АК или кварталното.
Няма как да го преместиш в СМГ или Немската.




Знам за няколко деца, изключени поради успех под 4,50, преместени в Английската или Златарски, а и за СМГ не съм сигурна- подчертавам, че не съм сигурна, а просто съм чула нещо. Не съм чула за дете преместено от АК в "кварталното".

# 64
  • Мнения: 8 567
Обсъждам вариант, ако не ти харесва и искаш да се местиш, не ако те изключат.
Съмнявам се, че в СМГ, а и в Първа английска, ако за нея говориш приемат изключени ученици от други места.

Виж, в частни гимназии, става.
Продължаваш да плащаш.

# 65
  • Мнения: 2 993
за Първа английска пиша, а за СМГ - за бивш възпитаник на СМГ пиша

И "ДА!" те не са "изключени", а с неподновени договори по една или друга причина- може да е за нисък успех или по други причини

# 66
  • Мнения: 8 567

Знам за няколко деца, изключени поради успех под 4,50, преместени в Английската или Златарски, а и за СМГ не съм сигурна- подчертавам, че не съм сигурна, а просто съм чула нещо. Не съм чула за дете преместено от АК в "кварталното".

Всъщност няма значение, но мисля, че гимназиите, които не са с прием само по документи не биха могли да приемат деца, които се местят или са изключени от друго училище.
 newsm78
Освен частните, разбира се.

Искаш да кажеш, че учениците с нисък успех от АК отиват в СМГ и езиковите?
Как става, като те нямат прием след 8 клас.
Или имат, но аз не съм запозната?

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 11:19 от нова

# 67
  • Мнения: 3 205
Има изключен ученик, преместен в СМГ. Аз знам за поне един.



# 68
  • Мнения: 26
Разбира се това е БГ и не е за чудене , как може да бъде преместен в СМГ или 1 Английска /леко връзки ;добра дума ; малко персонално спонсорство към директора Wink ... така е у нас.. всички знаете

иначе за колежа
+ е ако ще се продължи образованието на детето в Америка;Канада или Англия /даже си е задължително да е минало мелницата и да има равен старт за там

- е ако ще остане да учи ВисшУ тук или отиде в Европа /загуба на пари / за европейските унита си е напълно достатъчно и кварталното с език разбира се за умно дете говорим Wink

# 69
  • Мнения: 3 205
Случаят, за който знам, е за ученик, който е бил в СМГ до 7 клас и не е бил изключен от АК за нисък успех. Това за мен обяснява нещата - приемат обратно бивш техен ученик, който не е с нисък успех.

По мое време ги приемаха в едната АЕГ в София, премали са и изключени за 1 година ученици, които после се върнаха обратно. От пловдивската АЕГ отказаха да приемат 2 девойки, изключени в 9 клас. Сега не знам как стоят нещата.

Малко допълнение - повечето деца отиват в Англия след 12 клас, не в Америка. Все пак таксите в Европа са мноооооого по ниски от тези в Щатите. Не знам дали за всички европейски унита е напълно достатъчно кварталното с език. Това важи повече за българските като че ли. От нещата, които повечето първокурсници в техническия университет не знаят по физика и математика, може да ти се доплаче.

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 11:49 от Шлябада

# 70
  • Мнения: 8 567
Освен кварталното и АК има още СМГ, НПМГ, ЕГ...
Само децата от АК ли ги взимат в чужди УНИ?

Не разбрах АК по-добро ли е от СМГ? Или от Немската?
И ако е така, защо?
Кое го прави по-добро?
Искам да знам, живот и здраве и на нас ще ни предстои.
По-престижно ли е за определени университети да си с диплома от АК? За такива в Европа отася ли се?
Колко деца приемат и колко от тях завършват?

# 71
  • Мнения: 3 205
Освен кварталното и АК има още СМГ, НПМГ, ЕГ...
Само децата от АК ли ги взимат в чужди УНИ?

Това никой никога не го е казвал.

Дали АК е по-добро от немската или СМГ - това е все едно да сравниш ябълки, круши и портокали. Аз обичам ябълки и за мен те са най-доброто, но допускам, че има хора, на които портокалите харесват повече. Или казано по друг начин - СМГ ли е по-добро или Немската?
В АК се учи много, изискванията са изключително строги и стриктни, някои деца не успяват, други остават удовлетворени. За мен това училище с този вид обучение беше най-доброто, което можеше да ми се случи, защото там се почувствах личност - това не ми беше дадено в българско училище. За девойчето от предната страница очевидно нещата не стоят така.

На последните два въпроса в момента не мога да отговоря, защото не разполагам с тази информация и не искам да съм ЕЖК.


# 72
  • Мнения: 8 567
Ти не, но според el tiburon кварталното е достатъчно за европейски университет.

Не сравнявам СМГ с Немската, защото и двете са държавни, т.е. безплатни.
По-скоро ме интересува какво в повече получавам срещу парите си.
За да преценя дали за мен и детето ми ще си струва.

ПП. Продължава да ме интересува колко ученици изключват/отпадат. Колко в крайна сметка завършват от приетите?
Ако някой знае.

# 73
  • Мнения: 2 993

По-скоро ме интересува какво в повече получавам срещу парите си.
За да преценя дали за мен и детето ми ще си струва.


Ако намериш време да прочетеш първата тема, ще намериш отговор на въпроса, но какво съм получила аз или някой друг. А в тема за СМГ, Немската, НПМГ и другите елитни училища ще прочетеш за техните преимущества. На тази база + какви са приоритетите Ви, ще можеш да вземеш решение за Вашия случай.
Универсално идеално училище не съществува, според мен.

# 74
  • Мнения: 8 567
Ами прочела съм я, тя започва от `08 г.
Сега, през 2011 г. хората споделят, че има промяна и тя не е към добро.
Та затова се вълнувам.
Нали разбираш, че ако синът ми го приемат в Немската гимназия, а тя вземе, че се скапе, ще стиснем зъби и ще плащаме за уроци. Пак ще  е по-добре със сигурност от кварталното.
Ами ако в АК се окаже, че вече не се получава добро образование, малко нанагорно ще ми е да плащам  и за уроци. А ще е изпуснал възможността за читаво безплатно училище.
Ще продължавам да следя темата.
Имаме време.

Общи условия

Активация на акаунт