Захранване на бебе с рефлукс

  • 14 896
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 585
"ЛЛЛ е отскоро в Гърция. Дано бързо се разпростре и наложи, защото цифрите (процент на кърмещи до около 4 месец-30%) сами говорят докъде води педиатърския подход "заменяне на едно кърмене с 'биберон' за 'регулиране' на лактацията"...

Само ЛЛЛ ли насърчава лактацията? Ние тук какво правим? Само ЛЛЛ ли знае кое е правилното?
Бу, на този свят има човешки права. Едно от тях е майката ДА НЕ кърми, ако не желае. Причините да не желае може да ги обсъди с мен ако иска или с друга жена. Каквото реши, аз съм длъжен да и помагам и да израсне здраво дете. Мен вижда всеки месец-от мен очаква. ЛЛЛ е далеч...това е нещо като фан-клуб. Той в домовете не влиза. Аз влизам там.
Хората в Гърция не обичат разни организации да им се месят в лични проблеми. Да прочетат-да, да вземат мнение-да. Но що е "организирано", издава сертификати и други подобни-стоят настрана. Това е демократично и според мен.
Ако Вие може да ги спечелите-моля. Само от помощ ще ми е.

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Само ЛЛЛ ли насърчава лактацията? Ние тук какво правим? Само ЛЛЛ ли знае кое е правилното?
Някой да казва друго? Rolling Eyes Напротив, в този форум в чудната тема Библиотека има статии от най-разнообразни източници по въпросите на кърменето. Нещо се бъркате май...

Едно от тях е майката ДА НЕ кърми, ако не желае.
Ъъъ, нещо си губя мисълта явно... Кога някой е казал противното?
Четене, четене и пак четене му е майката...на чуждите постинги.

# 47
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
И изобщо, д-р Бърди, неслучайно писах на лични. Ако имате проблем - обсъдете го на лични съобщения. Няма нужда да се спамва темата, само защото някой изказва друго - и вероятно не по-малко правилно от вашето - мнение.

# 48
  • Мнения: 1 278
В Гърция ЛЛЛ имат много малко присъствие. Всеки черпи знания и си слуша личният педиатър. Затова и общото ниво на предлаганата помощ е добро и няма хомеопати.

Бърди, много моля! Това е дръзка фактологическа грешка! Именно в Гърция се намира една от най-известните хомеопатични клиники и именно грък е едно от най-големите имена на класическата хомеопатия. Витулкас? Джордж Витулкас? Ъм?
http://www.rightlivelihood.org/recip/vith.htm

Гърция е много по-напред, отолкото ни я представяте, док.
Съвсем като в Европа сте си вече. И хомеопатия си имате, и ЛЛЛ си имате.

Нищо, де. На всекиго се случва да поизостане малко.  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 304
След вси4ки изследвания и особено след контрастното изследване с бариева каша дори се установи , 4е и кардиата не му е особено отворена, тоест нямаше категорични индикации за каквато и да е функционална при4ина за ГЕР.

А статии по въпроса има безброй. Но лично мен те накрая ме объркаха, защото 1. си противоре4ат, 2. всеки слу4ай е индивидуален и трябва да се избере индивидуално ле4ение.
Приятен ден
П.С. По въпроса за анемията- въпреки късното захранане, изоставането в теглото и 4естите повръщания, на 6мес. хемоглобина на Иво беше 124. Което доказва индивидуалността на проблема.


Нашият случай е доста сходен. Медикаментите изобщо не помагат (първо атропин с глюкоза, после координакс.) Моето дете повръща от първия ден, в който ми го донесоха, така че вече 4 месеца търся истината по въпроса. Изчела съм всичко в нета за рефлукса и съм опитала всякакви начини на кърмене- по-често, по-рядко, изправено положение, полулегнала, хранене 5 пъти на ден и хранене 10 пъти. Уви нищо не е помогнало досега. Същевременно както и при Еми, всички изследвания са наред, с изключение на изпражненията. Но детето наддава много слабо. Надявам се поне захранването да помогне.
Извода от всичко това е, че май няма вярна теория относно режима на кърмене. Поне моето дете не се вписва в нито една- някои дни суче много често, някои не, но във всички случаи повръща.

# 50
  • Мнения: 304
Birdie, искам само да добавя, че с думата кърмене момичетата отъждествяват всеки един контакт на детето с майчината гръд. В много от случаите (поне при нас) детето се приспива на гърдата или пък се успокоява и не суче активно, така че то поглъща много малко. Мисля че това е много по-добре от носене на ръце из цялата къща на пищящо до посиняване дете.
Прав сте, че не трябва да се храни детето безразборно, но пак казвам, че не всяко сучене е хранене. Бяхте писали по-назад, че гърдите не са залъгалка, но уви при всички изключително кърмени деца явно се получава така- те просто не признават друг начин на успокоение.
Без лоши чувства, вашите съвети са ми ценни Hug

# 51
  • Мнения: 8 585
"всички изследвания са наред, с изключение на изпражненията."-те също са наред. Мастни капки не е патология в даденият случаи и възраст.
Опитахте ли да започнете да захранвате? както писахте...
Атропин в глюкоза=МУ Варна=изключително опасно начинание->> За "пилороспазъм", какъвто като медицинско понятие не съществува.
Надявам се да не го давате вече...

"на пищящо до посиняване дете."-за това и в степента, която описвате, си има причина. Неизясняването и води до чести поставяния на гърдата, от което освен да се заспи за кратко не предлага кардинално решение.
Езофагит е една от причините за това извънредно неспокойствие. Междувпрочем много добър резултат може да има и от инхибитори на протонната помпа (Омепразол, Зурказол), както и от сходни на Алмагел лекарства (Маалокс и подобни). Езофагитите от хронични повръщания се овладяват само с тази група медикаменти.

Последна редакция: сб, 18 фев 2006, 23:55 от Birdie

# 52
  • Мнения: 304
"всички изследвания са наред, с изключение на изпражненията."-те също са наред. Мастни капки не е патология в даденият случаи и възраст.
Опитахте ли да започнете да захранвате? както писахте...
Атропин в глюкоза=МУ Варна=изключително опасно начинание->> За "пилороспазъм", какъвто като медицинско понятие не съществува.
Надявам се да не го давате вече...

"на пищящо до посиняване дете."-за това и в степента, която описвате, си има причина. Неизясняването и води до чести поставяния на гърдата, от което освн да се заспи за кратко не предлага кардинално решение.
Езофагит е една от причините за това извънредно неспокойствие. Междувпрочем много добър резултат може да има и от инхибитори на протонната помпа (Омепразол, Зурказол), както и от сходни на Алмагел лекарства (Маалокс и подобни). Езофагитите от хронични повръшания се овладяват само с тази група медикаменти.

Спряхме всички медикаменти. Започнахме с 2 лъжички каша, но докато даде някакъв ефект ще мине доста време. За езофагита аз също го допускам, детето плачеше след всяко ядене и повръщане първите два месеца-аз го отдавах и на коликите. И да, поставях я на гърдата отново докато заспи. Може и да не е било правилно, но за мен това беше единственото решение. А как се доказва езофагита?

# 53
  • Мнения: 8 585
@rossitza
Разбирам Ви...
За езофагит е особено характерно следното:
Поставяте детето на гърдата (или биберон) и след първите глътки детето прави гримаса и започва да плаче, прекъсвайки храненето. Много типичен белег. Иначе се доказва обективно с гастроскопия, а рефлукса с 24 часова pH метрия. Нелекуван езофагит от себе си може да предизвика непрестанни повръщания.
Един избор също е да обсъдите с педиатъра за "Лефакс" или Саб-Симплекс. И двата са симетикон, което по същност е Алмагел. Може да Ви бъде от помощ докато захранването напредва.
Какво дадохте за захранване? Избягвайте млечните каши...

# 54
  • Мнения: 304
Ще пиша на лични,да не го обръщаме в чат Laughing

Общи условия

Активация на акаунт