Всички първолаци ли завършват с "Отличен"?

  • 10 306
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, Гост =,
Ти не си готов/а да даваш личен пример, но можеш да набиваш канчето на сина си не само да чете насила, но и да прави писмени преразкази насила. Може книгите да са го завладяли, но може и да се е примирил с упоритостта на родителя си и да прави това, което се очаква от него, за да няма неприятности.
Не мога да причиня такова нещо на моите деца, нито с личен, нито без личен пример и дейсвително съм ужасена от такъв подход.

# 76
Аз не те карам да причиняваш това на твоите деца. Mr. Green
Може и да се е примирил с моето упорство, може и да го е завладяло четенето на книгите. Ако аз не мога да преценя това, то ти още по-малко би могла, тъй като не познаваш детето ми. Имам авторитета да наложа на детето ми да прави нещо, също така не го оставям да яде каквото и когато си иска, просто му го налагам. Иначе ще яде само чипс и сандвичи. Е аз съм гадна майка и причинявам това на детето ми. Както му причиних и "научаване да чете". Както му причинявам учене сега в училище. Или да разчитам на някоя учителка, дето много не и пука?

В крайна сметка ако не му налагам какво да прави, той ще играе по цял ден пред компютъра и няма дори да отвори учебник. Може би много отговорна, в никакъв случай не безотговорна. Тези понятия са само за странични наблюдатели. От моето дете се изисква да направи нещо, аз взимам мерки това да стане. Колкото по-рано се научи, толкова по-добре за него.
Всъщност определено на 7 годишна възраст не съм го къпала в банята. Не полня какво беше твоето мнение по въпроса... темата беше отдавна...
А като се окажеш с липса на време, дори няма да влизаш в този форум, камо ли да си позволиш да четеш нещо в къщи. Или при теб има кой да готви и чисти къщата вместо теб?

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти мен не ме мисли. Не им го причинявам, затова и няма нужда да ги наздиравам или да ги карам да си учат уроците. Правят го абсолютно сами, без подкана, без заповеди. Затова и имат абсолютен авторитет в класовете си като знаещи и можещи. Учат бързо и качествено.
 Можеш спокойно да се налагаш на децата си дори и да отидат на Еверест. Винаги може да се размаха един камшик, а той е много голяма сила в ръцете на един родител. А питаш ли ги понякога за разнообразие те какво предпочитат? А може и компютърните игри да не са чак толкова лошо забавление. Когато децата имат възможност да се занимават и със свои си неща по-сериозно гледат на училището. Много е лесно да се кара някого насила, но е ученето, което всъщност е най-полезно не става насила.

Хайде, остани си със здраве!

# 78
АЗ теб не те мисля, нито твоите деца - както ти написа - те са си твоя грижа и ти не би им причинила "такова нещо". Не видях някъде да съм написала конкретен съвет към теб. Също така ти не мисли и моите деца. Определено могат да четат и пишат, едното ходи на училище, не по негово желание естествено, все още е задължително в нашата страна (в случай че забравяш).

Е поне си отговорих на въпроса защо повечето днешни деца не могат да пишат правилно. А то било защото не ставало на сила, трябвало да поискат първо...

Вероятно моето дете е опровержение на всичко, или поне на твоите мнения. А колкото дали чете от примирение - определено сега влагам усилия да чете по-малко. Пак насила го правя де.

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще имаш много здраве, защото ти е грешна корелацията. Точно обратното е - децата, които възприемат ходенето на училище и ученето като нещо, което трябвада правят, защото трябва да правят (заповед, задължително е и т.н.) имат повече проблеми с правописа и изобщо с усвояването на учебния материал. МОТИВАЦИЯ му се вика  - външна и вътрешна. Вътрешната е винаги по-силна, защото индивидът усеща, че прави добро на себе си, а не се подчинява на желанието на друг (в случая родителя). Моите ходят на училище с удоволствие, само ранното ставане не им харесва. На правописа им могат да завидят много зрелостници. Като пишат и учат децата ми го правят с акъла си, а не за да ми угодят.

# 80
  • sofia
  • Мнения: 249
Само се чудя защо обръщате толкова внимание на оценките в първи клас.Тази година дъщеря ми завърши трети клас,оставям я да учи сама като съм и казала че успехът и зависи само от нея,както и бъдещето и.Ами добре се справя детето може да не е пълна отличничка,но се подготвя сама и така ще бъде докато завърши,а няма да разчита ,че мама или баба все ще и помагат.Не ми харесва идеята детето да учи за оценки,то трябва да трупа знания ,а не числа.Това е моето мнение и така ще процедирам и с малката ми дъщеря която на есен е първи клас.

# 81
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не всички деца завършват първи клас с "отличен". Поне в класа на сина ми имаше деца, на чието свидетелство пише "много добър".

# 82
  • Мнения: 967
 Гост =, тонът ти е прекалено груб. Не е редно да говорим (пишем) така помежду си.  Peace

# 83
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ваканцията е за отмора и направо невероятно ми звучат реплики от сорта, всеки ден по три страници и еди колко си задачи. Моят син от 24 насам не е поглеждал нищо - спи, играе, занимава се с любими неща. Чак от другата седмица ще определя график, два пъти седмично да се занимаваме с четене и писане, и математика.
Другото, което искам да споделя, че материала в първи клас е много разтегнат, та дори и разхвърлян, поради тази причина аз го синтезирах и с прости примери го обяснявах на сина ми.

# 84
  • Мнения: 835
И при нас всички завършиха с Отличен.Питах госпожата, а тя каза, че имало и незаслужени, но да се радвали децата? newsm78

Изобщо всичките паралелки завършиха така - може би е политика на училището.

# 85
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Никога не съм чувала за първокласник, завършил с по-малко от "Отличен", може би го правят за поощрение.

А аз съм чувала и виждала. Познавам дете, което остана да повтаря първи клас.
Това трябва да е било много отдавна, защото сега първи клас не може да се повтаря поради слаб успех.

По темата - не всички завършват с отличен. Има и по ниски оценки, но явно не са в училищата на нашите деца.

# 86
  • Мнения: 24 467
Е, сега, темата не е "Кой е по-по-най", за бате ви Енчо си имаше друга.
И аз знам, че в първи клас няма оставане поради слаб успех. За жалост. Миналата година имахме едно момиченце, което въобще не мръдна на сантим от началото, имаше психическо заболяване, определено не беше за този клас. Е, така и не разбрах какъв е смисълът да бъде записана във ІІ клас след това. Пълно безумие.

# 87
  • Мнения: 835
Мисля, че децата нямат интерес към четенето, защото повечето книги ги има на филми.Ние едно време колко телевизия сме гледали?
А сега всеки ден са пред екрана.Това им запълва фантазията и няма смисъл да четат.
Моят син все още има интерес, но предпочита компютъра, а не книгите.Не са му толкова интересни.

# 88
  • Мнения: 24 467
Разбира се, че е така, мармашотка, ако навремето не бяха само две ТВ програми от по няколко часа и ние едва ли щяхме да сме чели толкова. Laughing Нека сме честни. И компютри нямаше.

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако съдя по моите деца, те са на тласъци с четенето, телевизията, компютъра и другите забавления. Докато бяха заети с училище рядко хващаха книга с обяснението, че им омръзва по цял ден да пишат и да четат и затова играеха компютърни игри и изобщо всичко друго, но не и да четат. Минали са само 2 седмици от началото на ваканцията, извънкласните им ангажименти си вървят с пълна сила, но за това кратко време всеки от тях е прочел по една книга от кора до кора без никой да ги кара.
Затова съм склонна да мисля, че поне някои деца, ако им се даде възможност, самички си регулират кога какво им е нужно и не се отказват от четенето с лека ръка, независимо какви други съблазнителни възможности имат.

Общи условия

Активация на акаунт